Firearms retailer White Oak Armory-ը դիմել է Chapter 11 սնանկության
Ազգային հրազենի և զինամթերքի մանրածախ վաճառողները ֆինանսական դժվարությունների են հանդիպել, ինչը հանգեցրել է խանութների փակման և սնանկության դիմումների, քանի որ վաճառքները զգալիորեն նվազել են վերջին երկու տարիների ընթացքում:
Արդյունաբերության փորձագետները կարծում են, որ վաճառքների անկման մի մասը կարող է պայմանավորված լինել գնորդների կողմից գնումների հետաձգմամբ, որպեսզի օգտվեն Ազգային հրազենի օրենքի հարկի նվազեցումից, որը սկսվել է 2026 թվականի հունվարի 1-ից:
White Oak Armory LLC-ը, հրազենի և զինամթերքի մանրածախ վաճառող, դիմել է Chapter 11 սնանկության, որպեսզի վերակազմակերպի իր բիզնեսը, պարտք ունենալով Թենեսի նահանգի եկամուտների բաժնին:
White Oak Armory-ը դիմել է սնանկության
White Oak Armory-ը դիմել է սնանկության դատարան՝ նշելով $500,000-ից $1,000,000 ակտիվներ և պարտքեր: Դիմումը չի բացահայտել, թե արդյոք ընկերության վաճառքները նվազել են:
Ընկերության մեծագույն կրեդիտորը Թենեսի նահանգի եկամուտների բաժինն է, որը պարտք ունի $600,000:
Չկա ապրանքատեսակների ցուցակ
White Oak Armory-ի կայքում օգոստոսի 30-ի դրությամբ չի եղել որևէ հրազեն, զինամթերք կամ այլ ապրանքներ վաճառքի:
2026 թվականին հրազենի վաճառքի անկում
2026 թվականի առաջին եռամսյակում նոր հրազենի վաճառքը նվազել է 7.6%-ով, իսկ եկամուտը նվազել է 2.6%-ով:

Розничные продавцы оружия и боеприпасов столкнулись с финансовыми трудностями, что привело к закрытию магазинов и подаче заявлений о банкротстве, поскольку продажи значительно упали за последние два года.
Эксперты отрасли считают, что часть снижения продаж могла быть вызвана тем, что покупатели откладывали покупки, чтобы воспользоваться снижением налога по Закону о национальном оружии с $200 до $0, начиная с 1 января 2026 года.
Финансовые проблемы привели к тому, что розничный продавец оружия и боеприпасов White Oak Armory LLC подал заявление о банкротстве по главе 11, чтобы реорганизовать свой бизнес, имея спорный налоговый долг перед Департаментом доходов Теннесси.
White Oak Armory подал заявление о банкротстве
White Oak Armory подал свое заявление в Суд по делам о банкротстве США для Восточного округа Теннесси 24 августа, указав активы и обязательства от $500,000 до $1,000,000. В заявлении не указано, снизились ли продажи компании.
Крупнейший кредитор розничного продавца - Департамент доходов Теннесси, которому он должен $600,000 спорного долга.
Нет товаров на сайте
На сайте White Oak Armory не было доступно ни одного пистолета, винтовки или дробовика на продажу на 30 августа.
Снижение продаж оружия в 2026 году
В первом квартале 2026 года продажи новых единиц оружия снизились на 7.6% по сравнению с предыдущим годом, а доходы упали на 2.6%.
Другие розничные продавцы подали на банкротство
В этом году также подали на банкротство другие розничные продавцы оружия, включая Hutco Corporation.