Վարդան Խաչատրյանը, Armenian Card-ի գործադիր տնօրենը, նշել է, որ 2026 թվականից cash-back-ի ներդրումը կավելացնի ArCa քարտերի տարածումը մինչև 24-25%:
«Այս 5 ամսվա ընթացքում թողարկվել է 290 հազար ArCa քարտ, իսկ հունիսին ավելացել է ևս 24 հազար ակտիվ քարտ: Ընդհանուր առմամբ, հունիսի դրությամբ Հայաստանում գրանցված ArCa քարտերի թիվը մոտ 1 միլիոն է, որոնցից cash-back ծրագրում մասնակցում են 946 հազար քարտեր», - ասաց Խաչատրյանը:
Նա նաև տեղեկացրեց, որ առաջին կեսում արդեն վերադարձվել է 2.1 միլիարդ դրամ cash-back-ի միջոցով, իսկ 2026 թվականի համար նախատեսված գումարը կազմում է 7 միլիարդ դրամ:
Խաչատրյանը նշեց, որ cash-back ծրագրի շարունակման հարցը կախված կլինի բյուջետային ֆինանսավորումից:
«Մենք պատրաստ ենք շարունակել այս ծրագիրը 2027 թվականին», - ավելացրեց նա:
Խաչատրյանը նաև ընդգծեց, որ ArCa քարտերը հնարավոր կլինի կապել Google Pay և Apple Pay համակարգերին 2026 թվականի վերջից կամ 2027 թվականի սկզբից:

Вардан Хачатрян, исполнительный директор Armenian Card, сообщил, что с запуском cash-back в 2026 году охват карт ArCa увеличится до 24-25%:
«За эти 5 месяцев было выпущено 290 тысяч карт ArCa, и в июне добавилось еще 24 тысячи активных карт. В результате, общее количество карт ArCa в Армении достигло почти 1 миллиона, из которых 946 тысяч участвуют в программе cash-back», - сказал Хачатрян:
Он также сообщил, что за первое полугодие уже возвращено 2.1 миллиарда драмов по программе cash-back, а запланированная сумма на весь 2026 год составляет 7 миллиардов драмов:
Хачатрян отметил, что продолжение программы cash-back будет зависеть от бюджетного финансирования:
«Мы готовы продолжить эту программу в 2027 году», - добавил он:
Хачатрян также подчеркнул, что карты ArCa можно будет привязать к системам Google Pay и Apple Pay в конце 2026 года или начале 2027 года: