Վահան Կոստանյանը Կանադայի Սենատում քննարկել է երկկողմ համագործակցության ընդլայնումը
Հուլիսի 20-ին աշխատանքային այցով Կանադայում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպում է ունեցել Կանադայի Սենատի արտաքին հարաբերությունների և միջազգային առևտրի հանձնաժողովի նախագահ Փիթեր Բիմի հետ:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են երկկողմ օրակարգում առկա դրական դինամիկան, կարևորել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղություններով համագործակցության առավել ընդլայնման ուղղությամբ աշխատանքները:
ՀՀ ԱԳ նախարարությունից հայտնում են՝ անդրադարձ է կատարվել երկու երկների խորհրդարանների միջև ձևավորված բարեկամական կապերին և դրանց առավել ակտիվացման կարևորությանը ինչպես երկկողմ ձևաչափում, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:

20 июля заместитель министра иностранных дел Армении Ваган Костанян, находясь с рабочим визитом в Канаде, встретился с председателем Комитета по международным делам и международной торговле Сената Канады Петером Бими.
Собеседники с удовлетворением отметили положительную динамику в двустороннем повестке дня и подчеркнули важность дальнейшего расширения сотрудничества в направлениях, представляющих взаимный интерес.
Министерство иностранных дел Армении сообщает, что также обсуждались дружеские связи между парламентами двух стран и важность их активизации как в двустороннем формате, так и на многосторонних платформах.