Վահան Կոստանյանը Կանադայի Սենատում քննարկել է երկկողմ համագործակցության ընդլայնումը
Հուլիսի 20-ին աշխատանքային այցով Կանադայում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպում է ունեցել Կանադայի Սենատի արտաքին հարաբերությունների և միջազգային առևտրի հանձնաժողովի նախագահ Փիթեր Բիմի հետ:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են երկկողմ օրակարգում առկա դրական դինամիկան, կարևորել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղություններով համագործակցության առավել ընդլայնման ուղղությամբ աշխատանքները:
ՀՀ ԱԳ նախարարությունից հայտնում են՝ անդրադարձ է կատարվել երկու երկների խորհրդարանների միջև ձևավորված բարեկամական կապերին և դրանց առավել ակտիվացման կարևորությանը ինչպես երկկողմ ձևաչափում, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:

On July 20, Vahan Kostanyan, the Deputy Foreign Minister of Armenia, met with Peter Bimi, the Chair of the Senate Committee on Foreign Relations and International Trade of Canada, during his working visit to Canada.
The interlocutors noted with satisfaction the positive dynamics in the bilateral agenda and emphasized the importance of further expanding cooperation in areas of mutual interest.
The Armenian Foreign Ministry reports that the discussion also addressed the friendly ties formed between the parliaments of the two countries and the importance of their activation in both bilateral formats and multilateral platforms.