Քրիս Ֆոլը, Թրամփի վարչակազմի արհեստական բանականության ստանդարտների և նորարարության կենտրոնի (CAISI) ղեկավար, հրաժարական է տվել իր պաշտոնից, ինչպես հաստատել է CNBC-ն:
ԱՄՆ առևտրի նախարարության խոսնակ Քրիստեն Այխամերը հայտնել է, որ Նորագույն տեխնոլոգիաների ազգային ինստիտուտի տնօրեն Արվինդ Ռաման կծառայի որպես CAISI-ի ժամանակավոր տնօրեն:
CAISI-ն նպատակ ունի օգնել կառավարությանը Facilitate «թեստավորում և համագործակցային հետազոտություն» իրականացնել առևտրային արհեստական բանականության համակարգերի շուրջ:
Ֆոլի հրաժարականը ավելացնում է անհcertainty, թե ով է լինելու Թրամփի վարչակազմի AI քաղաքականության և հետազոտության գլխավոր ներկայացուցիչը:
Չինական բաց աղբյուրների մոդելները ձեռք են բերում traction ԱՄՆ-ում, ինչը զգալի մարտահրավեր է ներկայացնում OpenAI և Anthropic-ի մեծ սեփական մոդելների դեմ:
Թրամփի վարչակազմը ավելի ակտիվ մոտեցում է որդեգրել AI կարգավորմանը, հատկապես AI-ի գործադիր հրաման ստորագրելուց հետո:

Крис Фолл, глава Центра стандартов и инноваций в области ИИ при администрации Трампа, ушел в отставку, как подтвердило CNBC.
По словам представителя Министерства торговли, Арвинд Раман, директор Национального института стандартов и технологий, будет исполнять обязанности директора CAISI.
CAISI направлен на помощь правительству в проведении «тестирования и совместных исследований» в области коммерческих систем ИИ.
Уход Фолла добавляет неопределенности в вопросе, кто будет представлять администрацию Трампа в области политики и исследований ИИ.
Китайские модели с открытым исходным кодом набирают популярность в США, что создает значительные вызовы для крупных моделей OpenAI и Anthropic.
Администрация Трампа приняла более активный подход к регулированию ИИ после подписания исполнительного указа по ИИ.