Լուրեր | 2026/07/21 17:36
Ամերիկյան ավտոարտադրողը մտադիր է Գրյունհայդեում գտնվող իր գործարանում արտադրության ծավալը հասցնել շաբաթական 7.5 հազար ավտոմեքենայի, ինչը տարեկան կտրվածքով հասնում է մոտ 375 հազար մեքենայի։ Բացի այդ, ընկերությունը նախատեսում է ընդլայնել մարտկոցների արտադրությունը։ Այս մասին հայտնում է Deutsche Presse-Agentur (DPA) գործակալությունը։
Tesla-ն ընդգծել է, որ ծրագրերի իրականացումը կախված կլինի տնտեսական իրավիճակից։ Ընկերությունը նաև նախազգուշացրել է, որ աշխարհաքաղաքական լարվածության սրացումը և համաշխարհային մատակարարման շղթաներում հնարավոր խափանումները կարող են ազդել հետագա կանխատեսումների վրա։
Չնայած շուկայական բարդ պայմաններին՝ Tesla-ի գերմանական ստորաբաժանումը 2025 թվականն ավարտել է 77.1 մլն եվրոյի զուտ շահույթով։ Այս ցուցանիշը մոտ 20 մլն եվրոյով գերազանցում է նախորդ տարվա արդյունքը։

Новости | 2026/07/21 17:36
Американский автопроизводитель намерен довести объем производства на своем заводе в Грюнайте до 7,5 тысяч автомобилей в неделю, что составляет около 375 тысяч автомобилей в год. Кроме того, компания планирует расширить производство аккумуляторов. Об этом сообщает агентство Deutsche Presse-Agentur (DPA).
Tesla подчеркнула, что реализация планов будет зависеть от экономической ситуации. Компания также предупредила, что обострение геополитической напряженности и возможные сбои в глобальных цепочках поставок могут повлиять на дальнейшие прогнозы.
Несмотря на сложные рыночные условия, немецкое подразделение Tesla завершило 2025 год с чистой прибылью в 77,1 миллиона евро. Этот показатель превышает результаты прошлого года примерно на 20 миллионов евро.
Новости автопрома публикуются при поддержке РЕГО ИНШУРАНС, которая предлагает КАСКО страхование. КАСКО поможет сохранить финансовую стабильность в неожиданных ситуациях.