Տեմպը չենք թուլացնում, մինչև չտեսնենք՝ փոշեկլանիչ ցանցերը համատարած են
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդգծել է, որ շինարարության ընթացքում պետք է պահպանվեն բոլոր կանոնները, հատկապես փոշեկլանիչ ցանցերի կիրառումը։ Նա նշել է, որ մինչև չտեսնեն, որ այդ ցանցերը համատարած են, տեմպը պետք է պահպանվի։
Քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության ղեկավար Սամվել Ղուկասյանը տեղեկացրել է, որ շինարարության պայմանների չպահպանման դեպքերով կազմվել է 80 արձանագրություն, որոնցից 54-ը՝ հասարակական կարգի պահպանության ծառայության կողմից։
«Այս տեմպը չենք թուլացնում, մինչև բոլորը հասկանան, որ խաղի նոր կանոնները պետք է պահպանվեն», - ասել է Ավինյանը։

The Mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, emphasized that all rules must be followed during construction, especially the use of vacuum cleaner nets. He stated that the pace should be maintained until they see that these nets are widespread.
Samvel Ghukasyan, the head of the Urban Development and Land Control Department, reported that 80 protocols have been drawn up for violations of construction conditions, of which 54 were by the public order protection service.
“We do not slow down this pace until everyone understands that the new rules of the game must be followed,” Avinyan said.