Տեմպը չենք թուլացնում, մինչև չտեսնենք՝ փոշեկլանիչ ցանցերը համատարած են
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդգծել է, որ շինարարության ընթացքում պետք է պահպանվեն բոլոր կանոնները, հատկապես փոշեկլանիչ ցանցերի կիրառումը։ Նա նշել է, որ մինչև չտեսնեն, որ այդ ցանցերը համատարած են, տեմպը պետք է պահպանվի։
Քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության ղեկավար Սամվել Ղուկասյանը տեղեկացրել է, որ շինարարության պայմանների չպահպանման դեպքերով կազմվել է 80 արձանագրություն, որոնցից 54-ը՝ հասարակական կարգի պահպանության ծառայության կողմից։
«Այս տեմպը չենք թուլացնում, մինչև բոլորը հասկանան, որ խաղի նոր կանոնները պետք է պահպանվեն», - ասել է Ավինյանը։

Темп не ослабевает, пока не увидим, что сетки для пылесосов повсеместны
Мэр Еревана Тигран Авинян подчеркнул, что в процессе строительства необходимо соблюдать все правила, особенно использование сеток для пылесосов. Он отметил, что до тех пор, пока не увидят, что эти сети повсеместны, темп должен сохраняться.
Руководитель Управления градостроительства и земельного контроля Самвел Гукасян сообщил, что по случаям несоблюдения условий строительства составлено 80 протоколов, из которых 54 - службой охраны общественного порядка.
«Этот темп мы не ослабляем, пока все не поймут, что новые правила игры должны соблюдаться», - сказал Авинян.