Chevron-ը, ONGC-ն և GE Vernova-ն մոտենում են Վենեսուելայի էներգետիկ գործարքների ստորագրմանը
Chevron-ը, Հնդկաստանի ONGC-ն և GE Vernova-ն պատրաստվում են ստորագրել Վենեսուելայի էներգետիկ գործարքների վերջնական պայմանագրեր, ինչը նոր ներդրումներ է բերելու երկրի նավթային և էներգետիկ ենթակառուցվածքներում:
Վենեսուելան վերջին վեց ամիսների ընթացքում վերանայել է իր նավթային պայմանագրերը՝ նոր օրենքի շրջանակներում, ինչը թույլ է տալիս օտար ընկերություններին ավելի մեծ ազատություն ունենալ:
Chevron-ի գործարքները, ըստ աղբյուրների, նախատեսվում է, որ կլինեն «նշանակալի չափի», իսկ ONGC-ն նախատեսում է ներդնել մոտ $200 միլիոն Սան Կրիստոբալ դաշտում:

Chevron, ONGC и GE Vernova близки к подписанию энергетических сделок с Венесуэлой
Chevron, ONGC и GE Vernova готовятся подписать окончательные энергетические соглашения с Венесуэлой, что принесет новые иностранные инвестиции в нефтяные и энергетические инфраструктуры страны.
Венесуэла в последние шесть месяцев пересмотрела свои нефтяные контракты в рамках нового закона, что позволяет иностранным компаниям иметь большую свободу действий.
Соглашения Chevron, по данным источников, ожидаются «значительного размера», а ONGC планирует инвестировать около 200 миллионов долларов в поле Сан-Кристобаль.