Տբիլիսիում քննարկումներ են անցկացվել Հայաստանից Վրաստան արտահանման խթանման վերաբերյալ
Տբիլիսիում Հայաստանի դեսպանատան նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ աշխատանքային հանդիպում-քննարկում, որի նպատակն էր խթանել Հայաստանի սննդամթերքի և գյուղատնտեսական արտադրանքի, բնական հանքային ջրերի, ալկոհոլային և ոչ ալկոհոլային խմիչքների, ինչպես նաև այլ սննդամթերքի արտահանումը Վրաստան:
Հանդիպմանը մասնակցեցին Վրաստանի խոշորագույն մատակարարների և ներկրողների ղեկավարները, այդ թվում՝ Ori nabiji, Carrefour, Agrohub, Ambari, Armenia, Daily Group, Goodwill, Nikora, Smart Retail, Viva, Zgapari, ինչպես նաև Վրաստանի «Մատակարարների ասոցիացիայի» գործադիր տնօրեն Սոփիո Կաշակաշվիլին:
Հայաստանի դեսպան Վրաստանում Աշոտ Սմբատյանը նշեց, որ հանդիպման հիմնական նպատակն է ձևավորել արդյունավետ մասնագիտական հարթակ համագործակցության ընդլայնման համար, ներկայացնել առկա հնարավորությունները և հաստատել նոր գործարար կապեր:
Հանդիպման ընթացքում ցուցադրվեցին առաջարկություններ հայկական արտահանող-արտադրող ընկերություններից, արտահանման համար պատրաստված արտադրանքի ցանկը, ինչպես նաև հայկական լոգիստիկ ընկերությունների տվյալները:

В Тбилиси прошли обсуждения направленные на стимулирование экспорта из Армении в Грузию
В Тбилиси по инициативе посольства Армении в Грузии состоялась рабочая встреча-дискуссия, посвященная возможностям экспорта продуктов питания и сельскохозяйственной продукции, натуральной минеральной воды, алкогольных и безалкогольных напитков, а также других видов продуктов питания из Армении в Грузию.
На встрече присутствовали руководители отделов продаж и импорта почти всех крупнейших грузинских оптовых торговых сетей: Ori nabiji, Carrefour, Agrohub, Ambari, Armenia, Daily Group, Goodwill, Nikora, Smart Retail, Viva, Zgapari, а также исполнительный директор грузинской «Ассоциации розничной торговли» Сопио Кашакашвили.
В своем вступительном слове посол Армении в Грузии Ашот Смбатян отметил, что главной целью встречи является формирование эффективной профессиональной платформы для расширения сотрудничества, представление существующих возможностей, а также установление новых деловых связей.
В слайд-шоу были представлены предложения от армянских экспортно-производственных компаний, перечень продукции, готовой к экспорту, а также данные армянских логистических компаний.