Տբիլիսիում քննարկումներ են անցկացվել Հայաստանից Վրաստան արտահանման խթանման վերաբերյալ
Տբիլիսիում Հայաստանի դեսպանատան նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ աշխատանքային հանդիպում-քննարկում, որի նպատակն էր խթանել Հայաստանի սննդամթերքի և գյուղատնտեսական արտադրանքի, բնական հանքային ջրերի, ալկոհոլային և ոչ ալկոհոլային խմիչքների, ինչպես նաև այլ սննդամթերքի արտահանումը Վրաստան:
Հանդիպմանը մասնակցեցին Վրաստանի խոշորագույն մատակարարների և ներկրողների ղեկավարները, այդ թվում՝ Ori nabiji, Carrefour, Agrohub, Ambari, Armenia, Daily Group, Goodwill, Nikora, Smart Retail, Viva, Zgapari, ինչպես նաև Վրաստանի «Մատակարարների ասոցիացիայի» գործադիր տնօրեն Սոփիո Կաշակաշվիլին:
Հայաստանի դեսպան Վրաստանում Աշոտ Սմբատյանը նշեց, որ հանդիպման հիմնական նպատակն է ձևավորել արդյունավետ մասնագիտական հարթակ համագործակցության ընդլայնման համար, ներկայացնել առկա հնարավորությունները և հաստատել նոր գործարար կապեր:
Հանդիպման ընթացքում ցուցադրվեցին առաջարկություններ հայկական արտահանող-արտադրող ընկերություններից, արտահանման համար պատրաստված արտադրանքի ցանկը, ինչպես նաև հայկական լոգիստիկ ընկերությունների տվյալները:

Discussions Held in Tbilisi to Stimulate Exports from Armenia to Georgia
In Tbilisi, a working meeting-discussion was held at the initiative of the Armenian embassy in Georgia, focusing on the possibilities of exporting food and agricultural products, natural mineral water, alcoholic and non-alcoholic beverages, as well as other food items from Armenia to Georgia.
The meeting was attended by heads of sales and import departments from nearly all major Georgian wholesale trading networks: Ori nabiji, Carrefour, Agrohub, Ambari, Armenia, Daily Group, Goodwill, Nikora, Smart Retail, Viva, Zgapari, as well as the executive director of the Georgian "Retail Trade Association" Sopio Kashakashvili.
In his opening remarks, Armenia's ambassador to Georgia, Ashot Smbatyan, noted that the main goal of the meeting is to create an effective professional platform for expanding cooperation, presenting existing opportunities, and establishing new business connections.
A slideshow presented proposals from Armenian export-manufacturing companies, a list of products ready for export, as well as data from Armenian logistics companies.