Տ-Бանկը QR-կոդով վճարումներ է առաջարկում Հայաստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 հուլիսի։ /ԱՌԿԱ/ Տ-Бանկի հաճախորդները Հայաստանում արդեն կարող են վճարել գնումները QR-կոդով, տեղեկացնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Վճարումը կատարելու համար անհրաժեշտ է սկանավորել QR-կոդը, որը տեղադրված է գանձապահի կամ վճարային տերմինալի մոտ: Բանկի տվյալներով, ծառայությունը մատչելի է առանց կոմիսիայի մեծ մասի առևտրային կետերում, որոնք աջակցում են այս վճարման եղանակին:
Արտասահմանյան արժույթով հաշիվ բացելու անհրաժեշտություն չկա: Ռուբլիների փոխարկումը հայկական դրամի կատարվում է Տ-Бանկի ներքին փոխարժեքով գործարքի պահին: Հաճախորդը կարող է ճշտել կիրառվող փոխարժեքը վճարման էկրանին իր мобильային հավելվածում:
Միանգամյա գնումների առավելագույն գումարը կազմում է 1 միլիոն ռուբլի: Ծառայությունը մատչելի է բանկի հաճախորդների համար՝ Ռուսաստանի և բանկի կողմից բարեկամական երկրների քաղաքացիների համար:
Հայաստանից բացի, QR-կոդով վճարումը Տ-Бանկի հավելվածի միջոցով հասանելի է նաև Վիետնամում, Տաջիկստանում, Ղրղզստանում և Ադրբեջանում: Ընկերությունը հայտնել է, որ հետագայում նախատեսում է ընդլայնել ծառայության աշխարհագրությունը:

News | 2026/07/22 12:18
YEREVAN, July 22. /ARKA/. T-Bank customers can now make payments in Armenia using QR codes through the mobile application, the bank's press service reported.
To make a payment, customers need to scan the QR code located near the cash register or on the payment terminal. According to the bank, the service is available without a commission at most retail locations that support this payment method.
There is no need to open a foreign currency account to use the service. The conversion of rubles to Armenian drams is done at T-Bank's internal exchange rate at the time of the transaction. Customers can check the applicable rate on the payment screen in the mobile application.
The maximum amount for a single purchase is equivalent to 1 million rubles. The service is available to bank clients who are citizens of Russia and countries that the bank classifies as friendly.
In addition to Armenia, QR code payments through T-Bank's application are also available in Vietnam, Tajikistan, Kyrgyzstan, and Azerbaijan. The company stated that it plans to expand the geography of the service in the future.