Տ-Бանկը QR-կոդով վճարումներ է առաջարկում Հայաստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 հուլիսի։ /ԱՌԿԱ/ Տ-Бանկի հաճախորդները Հայաստանում արդեն կարող են վճարել գնումները QR-կոդով, տեղեկացնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Վճարումը կատարելու համար անհրաժեշտ է սկանավորել QR-կոդը, որը տեղադրված է գանձապահի կամ վճարային տերմինալի մոտ: Բանկի տվյալներով, ծառայությունը մատչելի է առանց կոմիսիայի մեծ մասի առևտրային կետերում, որոնք աջակցում են այս վճարման եղանակին:
Արտասահմանյան արժույթով հաշիվ բացելու անհրաժեշտություն չկա: Ռուբլիների փոխարկումը հայկական դրամի կատարվում է Տ-Бանկի ներքին փոխարժեքով գործարքի պահին: Հաճախորդը կարող է ճշտել կիրառվող փոխարժեքը վճարման էկրանին իր мобильային հավելվածում:
Միանգամյա գնումների առավելագույն գումարը կազմում է 1 միլիոն ռուբլի: Ծառայությունը մատչելի է բանկի հաճախորդների համար՝ Ռուսաստանի և բանկի կողմից բարեկամական երկրների քաղաքացիների համար:
Հայաստանից բացի, QR-կոդով վճարումը Տ-Бանկի հավելվածի միջոցով հասանելի է նաև Վիետնամում, Տաջիկստանում, Ղրղզստանում և Ադրբեջանում: Ընկերությունը հայտնել է, որ հետագայում նախատեսում է ընդլայնել ծառայության աշխարհագրությունը:

В Армении для клиентов Т-Банка уже доступна оплата покупок по QR-коду
ЕРЕВАН, 22 июля. /АРКА/. Клиентам Т-Банка стала доступна оплата покупок в Армении по QR-коду через мобильное приложение, сообщила пресс-служба банка.
Для проведения платежа необходимо отсканировать QR-код, размещенный возле кассы или на платежном терминале. По данным банка, услуга доступна без комиссии в большинстве торговых точек, поддерживающих такой способ оплаты.
Открывать счет в иностранной валюте для использования сервиса не требуется. Конвертация рублей в армянские драмы производится по внутреннему курсу Т-Банка на момент операции. Уточнить применяемый курс клиент может на экране оплаты в мобильном приложении.
Максимальная сумма одной покупки составляет эквивалент 1 млн рублей. Услуга доступна клиентам банка — гражданам России и стран, которые банк относит к категории дружественных.
Помимо Армении, оплата по QR-коду через приложение Т-Банка стала доступна во Вьетнаме, Таджикистане, Кыргызстане и Азербайджане. В компании заявили, что в дальнейшем планируют расширить географию сервиса.