«Սիլվա Հայաստան» կուսակցության առաջին համարը Նարեկ Կարապետյանը հայտարարել է, որ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած իշխանությունը չի ստացել հանրության մեծամասնության աջակցությունը: Նա նշել է, որ 2015 թվականի Հայաստանի Սահմանադրությունը թույլ է տալիս, որ նույնիսկ 50%-ից ավելի ձայն չստացող ուժը կարող է ղեկավարել պետությունը:
«Մեր հասարակության մեծամասնությունը չի քվեարկել Փաշինյանի օգտին, այսինքն՝ մենք եզրակացնում ենք, որ քաղաքացիների մեծամասնությունը չի ցանկանում տեսնել այս իշխանությունը երկրի ղեկավարության մեջ»,- ասել է Կարապետյանը:
Նա ընդգծել է, որ ընդդիմադիր ուժերի ճիշտ համախմբումը կարևոր խնդիր է, և նշել, որ ձայների ցրումը, ընտրությունների ընթացքում զանգվածային կեղծիքները, քաղաքացիների աշխատանքից ազատումները, ձերբակալությունները խոչընդոտել են երկրի համար թափանցիկ և արդար ընտրությունների անցկացումը:
«Մենք տեսանք, թե ինչպես են գողացել ավելի քան 50 հազար քաղաքացու ձայնը»,- ընդգծել է քաղաքական գործիչը:
Ըստ ՀՀ ԿԸՀ-ի՝ Նիկոլ Փաշինյանի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը 7 հունիսի խորհրդարանական ընտրություններում քվեարկել է 49.75%-ը, ինչը տալիս է 64 մանդատ, «Սիլվա Հայաստան» կուսակցությանը՝ 23.27% (29 մանդատ), «Հայաստան» դաշինքին՝ 9.92% (12 մանդատ):

Первый номер списка блока "Сильная Армения" Нарек Карапетян заявил, что власть в Армении под руководством Николы Пашиняна не получила поддержки большинства граждан республики. Он отметил, что Конституция Армении 2015 года написана так, что даже сила, не получившая более 50% голосов избирателей, может стать руководителем государства:
«Большинство граждан нашего общества не проголосовали в пользу Пашиняна, то есть мы приходим к выводу, что большинство граждан не хотят видеть эти власти во главе государства», - отметил Карапетян:
Он подчеркнул важность правильной консолидации оппозиционных сил и указал, что распыление голосов, массовые фальсификации на выборах, увольнение граждан с работы и аресты лишили страну возможности провести прозрачные и справедливые выборы:
«Мы видели, как были украдены голоса более 50 тысяч граждан», - добавил политик.
По данным ЦИК Армении, за "Гражданский договор" Никола Пашиняна на прошедших 7 июня парламентских выборах проголосовали 49,75% избирателей, что дает этой партии 64 мандата, за "Сильную Армению" - 23,27% (29 мандатов), за блок "Армения" - 9,92% (12 мандатов).