Ազգային ժողովի նախագահի պարտականությունները կատարող Ռուբեն Ռուբինյանի կարգադրություններով՝ օգոստոսի 3-ից պաշտոններից ազատվելու են ԱԺ նախագահի երկու օգնական և երկու խորհրդական։
Մասնավորապես՝ ԱԺ նախագահի օգնականի պաշտոններից ազատվել են Կարլեն Գրեյանը և Զինա Չալիկյանը, իսկ խորհրդականի պաշտոններից՝ Հովհաննես Նալբանդյանը և Ահարոն Ներսիսյանը։
Կարգադրություններով Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դավիթ Առաքելյանին հանձնարարվել է Հայաստանի օրենսդրությամբ սահմանված կարգով ապահովել ազատված աշխատակիցների լրիվ վերջնահաշվարկի կատարումը:
Նշենք՝ Ալեն Սիմոնյանը մինչև նոր ԱԺ-ի առաջին նիստը, որը տեղի է ունենալու օգոստոսի 2-ին, գտնվելու է արձակուրդում։
Հիշեցնենք՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչությունը որոշել է, որ Ազգային ժողովի հաջորդ նախագահ է դառնալու հենց Ռուբեն Ռուբինյանը։

По указаниям исполняющего обязанности председателя Национального Собрания Рубена Рубиняна, с 3 августа будут освобождены от должностей два помощника и два советника председателя НС.
В частности, от должностей помощников председателя НС освобождены Карлен Греян и Зина Чаликян, а от должностей советников — Геворг Налбандян и Арарат Нерсисян.
По указаниям, руководителю аппарата Национального Собрания Давиду Аракеляну поручено обеспечить полное окончательное расчет освобожденных сотрудников в соответствии с законодательством Армении.
Следует отметить, что Ален Симонян будет в отпуске до первого заседания нового НС, которое состоится 2 августа.
Напоминаем, что руководство партии «Гражданский договор» решило, что следующим председателем Национального Собрания станет именно Рубен Рубинян.