ՇԱՀԱՎԵՏ ԵՎ ԱՊԱՀՈՎ ՆԵՐԴՐՈՒՄՆԵՐ
Ֆասթ Բանկը 2025 թվականի նոյեմբերի 10-ից մինչև 2026 թվականի մարտի 10-ը տեղաբաշխում է դրամային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր
Բարի գալուստ խելամիտ ներդրումների աշխարհ, որտեղ յուրաքանչյուր պարտատոմսի գնում ավելացնում է եկամուտդ և թռիչք տալիս ֆինանսական նպատակներիդ։ Պարտատոմսերի բոլոր մանրամասները տես այստեղ։
Ծրագրային ազդագրի, Ազդագրի լրացման և Թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակը կարող եք ներբեռնել հղումով, իսկ թղթային տարբերակները կարող եք ձեռք բերել Ֆասթ Բանկի գլխամասային գրասենյակից կամ Բանկի ցանկացած մասնաճյուղից։
ԱՐԺԵԹՂԹԵՐԻ ՊԱՀԱՌՈՒԹՅՈՒՆ և ՌԵԵՍՏՐԱՎԱՐՈՒՄ
Ֆասթ Բանկը հանդիսանում է Արժեթղթերի հաշվառման և հաշվարկային միասնական համակարգի անդամ, որին «Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիա» ԲԲԸ կողմից շնորհվել է Հաշվի օպերատորի կարգավիճակ:
«Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ կողմից «Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիայի կողմից մատուցվող Արժեթղթերի Ծառայությունների միջնորդավորման գործունեության իրականացման ընթացակարգ»-ին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Ռեպո/Հակադարձ Ռեպո գործարքներ
Կարճաժամկետ դրամական միջոցներ ներգրավելու և տեղաբաշխելու նպատակով՝ «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ն իրականացնում է Ռեպո/Հակադարձ Ռեպո գործարքներ։ Ռեպո/Հակադարձ Ռեպո գործարքների շնորհիվ՝ Բանկը կատարում է կարճաժամկետ իրացվելիության կառավարում։
Բանկը Ռեպո/Հակադարձ Ռեպո գործարքներ է կնքում բացառապես Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի կողմից գրանցված և լիցենզավորված, մասնագիտացված ընկերությունների հետ (Բանկեր, Ներդրումային ընկերություններ, Ներդրումային ֆոնդեր, Վարկային կազմակերպություններ, Ապահովագրական ընկերություններ):
Գործարքները կնքվում են ՀՀ պետական գանձապետական և ԿԲ-ի կողմից թողարկված պարտատոմսերով, ինչպես նաև ՀՀ առևտրային բանկերի, վարկային կազմակերպությունների կողմից թողարկված և Հայաստանի Ֆոնդային Բորսայում ցուցակված այլ կորպորատիվ պարտատոմսերով:
Հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք զանգահարել (+374 10) 510020 կամ այցելել Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ:

Инвестиционные услуги в Фаст Банке
Фаст Банк с 10 ноября 2025 года по 10 марта 2026 года размещает номинальные облигации в национальной валюте
Добро пожаловать в мир разумных инвестиций, где каждая покупка облигации увеличивает ваш доход и помогает достичь финансовых целей. Все детали облигаций смотрите здесь.
Электронную версию программного уведомления, заполнения заявки и окончательных условий выпуска вы можете скачать по ссылке, а бумажные версии можно приобрести в головном офисе Фаст Банка или в любом отделении банка.
ХРАНЕНИЕ И РЕГИСТРАЦИЯ ЦЕННЫХ БУМАГ
Фаст Банк является членом Единой системы учета и расчетов по ценным бумагам, которому «Центральный депозитарий Армении» предоставил статус Оператора счета:
С порядком осуществления посреднической деятельности по услугам ценных бумаг, предоставляемым Центральным депозитарием Армении, вы можете ознакомиться здесь:
Репо/Обратные репо сделки
С целью привлечения и размещения краткосрочных денежных средств Фаст Банк осуществляет сделки репо/обратные репо. Благодаря сделкам репо/обратные репо банк управляет краткосрочной ликвидностью.
Банк заключает сделки репо/обратные репо исключительно с зарегистрированными и лицензированными специализированными компаниями, аккредитованными Центральным банком Армении (банки, инвестиционные компании, инвестиционные фонды, кредитные организации, страховые компании).
Дополнительную информацию можно получить по телефону (+374 10) 510020 или посетив любое отделение банка.