Ներդրումային ծառայություններ | Ֆասթ Բանկ
Ֆասթ Բանկը 2025 թվականի նոյեմբերի 10-ից մինչև 2026 թվականի մարտի 10-ը տեղաբաշխում է դրամային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր
Բարի գալուստ խելամիտ ներդրումների աշխարհ, որտեղ յուրաքանչյուր պարտատոմսի գնում ավելացնում է եկամուտդ և թռիչք տալիս ֆինանսական նպատակներիդ։ Պարտատոմսերի բոլոր մանրամասները տե՛ս այստեղ։
Ծրագրային ազդագրի, Ազդագրի լրացման և Թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակը կարող ես ներբեռնել հղումով, իսկ թղթային տարբերակները կարող ես ձեռք բերել Ֆասթ Բանկի գլխամասային գրասենյակից կամ Բանկի ցանկացած մասնաճյուղից։
ԱՐԺԵԹՂԹԵՐԻ ՊԱՀԱՌՈՒԹՅՈՒՆ և ՌԵԵՍՏՐԱՎԱՐՈՒՄ
Ֆասթ Բանկը  հանդիսանում է Արժեթղթերի հաշվառման և հաշվարկային միասնական համակարգի անդամ, որին «Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիա» ԲԲԸ կողմից շնորհվել է Հաշվի օպերատորի կարգավիճակ:
«Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ կողմից «Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիայի կողմից մատուցվող Արժեթղթերի Ծառայությունների միջնորդավորման գործունեության իրականացման  ընթացակարգ»-ին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
«Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ի կողմից՝ «Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիայի Արժեթղթերի Ծառայությունների միջնորդավորման Ծառայությունների  սակագներ»-ին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք զանգահարել (+374 10) 510020 կամ այցելել Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ:
Ռեպո/Հակադարձ Ռեպո գործարքներ
Կարճաժամկետ դրամական միջոցներ ներգրավելու և տեղաբաշխելու նպատակով՝ «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ն իրականացնում է Ռեպո/Հակադարձ Ռեպո գործարքներ։ Ռեպո/Հակադարձ Ռեպո գործարքների շնորհիվ՝ Բանկը կատարում է կարճաժամկետ իրացվելիության կառավարում։
Բանկը Ռեպո/Հակադարձ Ռեպո գործարքներ է կնքում բացառապես Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի կողմից գրանցված և լիցենզավորված, մասնագիտացված ընկերությունների հետ (Բանկեր, Ներդրումային ընկերություններ, Ներդրումային ֆոնդեր, Վարկային կազմակերպություններ, Ապահովագրական ընկերություններ):
Գործարքները կնքվում են ՀՀ պետական գանձապետական և ԿԲ-ի կողմից թողարկված պարտատոմսերով, ինչպես նաև ՀՀ առևտրային բանկերի, վարկային կազմակերպությունների կողմից թողարկված և Հայաստանի Ֆոնդային Բորսայում ցուցակված այլ կորպորատիվ պարտատոմսերով:
Գործարքի հիմնական պայմանները որոշվում են երկկողմ բանակցությունների արդյունքում և «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ի Ռեպո և հակադարձ ռեպո գործարքների իրականացման ընթացակարգով։

Инвестиционные услуги | Фаст Банк
Фаст Банк с 10 ноября 2025 года по 10 марта 2026 года размещает номинальные облигации в национальной валюте
Добро пожаловать в мир разумных инвестиций, где каждая покупка облигации увеличивает ваш доход и помогает достичь финансовых целей. Все подробности об облигациях смотрите здесь.
Электронную версию программного проспекта, формы заявки и окончательных условий выпуска вы можете скачать по ссылке, а бумажные версии можно приобрести в головном офисе Фаст Банка или в любом из отделений банка.
ХРАНЕНИЕ И РЕГИСТРАЦИЯ ЦЕННЫХ БУМАГ
Фаст Банк является членом Единой системы учета и расчетов с ценными бумагами, которому «Центральный депозитарий Армении» предоставил статус Оператора счета.
С процедурой осуществления посреднической деятельности по предоставлению услуг с ценными бумагами, предоставляемых Центральным депозитарием Армении, вы можете ознакомиться здесь:
С тарифами на услуги по посредничеству Фаст Банка по услугам Центрального депозитария вы можете ознакомиться здесь:
Для получения дополнительной информации вы можете позвонить по номеру (+374 10) 510020 или посетить любое отделение банка.
Сделки РЕПО/Обратные РЕПО
С целью привлечения и размещения краткосрочных денежных средств Фаст Банк осуществляет сделки РЕПО/Обратные РЕПО. За счет сделок РЕПО/Обратные РЕПО Банк управляет краткосрочной ликвидностью.
Банк заключает сделки РЕПО/Обратные РЕПО исключительно с зарегистрированными и лицензированными специализированными компаниями, признанными Центральным банком Республики Армения (Банки, Инвестиционные компании, Инвестиционные фонды, Кредитные организации, Страховые компании). Сделки заключаются по государственным казначейским и облигациям, выпущенным Центральным банком, а также по другим корпоративным облигациям, выпущенным коммерческими банками и зарегистрированным на Армянской фондовой бирже.
Основные условия сделки определяются в результате двусторонних переговоров и в соответствии с процедурой осуществления сделок РЕПО и обратных РЕПО Фаст Банка.