ՄՈՆԿՍ-ը և «Le Courrier d'Erevan» հանդեսը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը (ՄՈՆԿՍ) և «Le Courrier d'Erevan» հանդեսը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր՝ նախապատրաստվելով 2027 թվականին Հայաստանում անցկացվելիք 10-րդ Միջազգային սպորտ-մշակութային Ֆրանկոֆոնիայի խաղերին:
Հուշագիրը ստորագրել են ՄՈՆԿՍ-ի ղեկավար Ժաննա Անդրեասյանը և «Ֆրանկոմեդիա» հասարակական կազմակերպության տնօրեն Զարա Նազարյանը: Այն նախատեսում է մշակութային և կրթական կապերի, ինչպես նաև միջազգային համագործակցության լուսաբանումը ֆրանկոֆոն երկրների հետ:
Հուշագրի շրջանակներում «Ֆրանկոմեդիա» հարթակը www.courrier.am կլուսաբանի նախարարության մշակութային և կրթական ծրագրերը, Ֆրանկոֆոնիայի միջոցառումները և 2027 թվականի Միջազգային խաղերը:
ՄՈՆԿՍ-ը նաև ակնկալում է, որ նոր տեխնոլոգիաների և մեթոդական լուծումների ներդրումը կբարձրացնի www.courrier.am հարթակի ճանաչելիությունը և հասանելիությունը, ինչպես նաև կխթանի երկխոսությունը Հայաստանի և ֆրանկոֆոն երկրների միջև:

Министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Армения (МОНКС) и журнал «Le Courrier d'Erevan» подписали меморандум о сотрудничестве в преддверии 10-х Международных спортивно-культурных игр Франкофонии, которые пройдут в Армении в 2027 году:
Меморандум подписали глава МОНКС Армении Жанна Андреасян и директор общественной организации «Франкомедия» Зара Назарян. Он предусматривает освещение культурных и образовательных связей, а также международного сотрудничества с франкофонными странами:
В рамках меморандума платформа «Франкомедия» www.courrier.am будет освещать культурные и образовательные программы Министерства, мероприятия Франкофонии и Международные игры Франкофонии в 2027 году:
МОНКС также ожидает, что внедрение новых технологий и методических решений повысит узнаваемость и доступность платформы www.courrier.am, а также будет способствовать диалогу между Арменией и франкоязычными странами: