ՄՈՆԿՍ-ը և «Le Courrier d'Erevan» հանդեսը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը (ՄՈՆԿՍ) և «Le Courrier d'Erevan» հանդեսը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր՝ նախապատրաստվելով 2027 թվականին Հայաստանում անցկացվելիք 10-րդ Միջազգային սպորտ-մշակութային Ֆրանկոֆոնիայի խաղերին:
Հուշագիրը ստորագրել են ՄՈՆԿՍ-ի ղեկավար Ժաննա Անդրեասյանը և «Ֆրանկոմեդիա» հասարակական կազմակերպության տնօրեն Զարա Նազարյանը: Այն նախատեսում է մշակութային և կրթական կապերի, ինչպես նաև միջազգային համագործակցության լուսաբանումը ֆրանկոֆոն երկրների հետ:
Հուշագրի շրջանակներում «Ֆրանկոմեդիա» հարթակը www.courrier.am կլուսաբանի նախարարության մշակութային և կրթական ծրագրերը, Ֆրանկոֆոնիայի միջոցառումները և 2027 թվականի Միջազգային խաղերը:
ՄՈՆԿՍ-ը նաև ակնկալում է, որ նոր տեխնոլոգիաների և մեթոդական լուծումների ներդրումը կբարձրացնի www.courrier.am հարթակի ճանաչելիությունը և հասանելիությունը, ինչպես նաև կխթանի երկխոսությունը Հայաստանի և ֆրանկոֆոն երկրների միջև:

The Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia (MoESCS) and the magazine "Le Courrier d'Erevan" have signed a memorandum of cooperation in anticipation of the 10th International Sports and Cultural Games of the Francophonie, which will take place in Armenia in 2027:
The memorandum was signed by the head of MoESCS, Zhanna Andreasyan, and the director of the public organization "Francimedia," Zara Nazaryan. It aims to cover cultural and educational ties, as well as international cooperation with Francophone countries:
Within the framework of this memorandum, the platform "Francimedia" www.courrier.am will cover the cultural and educational programs of the Ministry, the events of the Francophonie, and the International Games of the Francophonie in 2027:
MoESCS also expects that the introduction of new technologies and methodological solutions will enhance the recognition and accessibility of the platform www.courrier.am, as well as promote dialogue between Armenia and Francophone countries: