Միջօրեական առևտրում մի շարք ընկերություններ գրավել են ուշադրությունը:
- Cognizant Technology Solutions — Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ընկերության բաժնետոմսը աճել է 6%-ով: Cognizant-ը հայտարարել է, որ ընդլայնելու է գործընկերությունը Google Cloud-ի հետ, նպատակ ունենալով արագացնել Gemini AI-ի ընդունումը:
- USA Rare Earth — Հանքարդյունաբերական ընկերության բաժնետոմսերը կորցրել են 7%-ից ավելի, քանի որ The Wall Street Journal-ը հաղորդել է, որ մի խումբ դեմոկրատ օրենսդիրներ ընդլայնում են հետաքննությունը ԱՄՆ-ի $1.6 միլիարդ ներդրման շուրջ:
- Adobe — Բաժնետոմսերը աճել են 5%-ով, չնայած որ Bank of America-ն վերականգնեց ընկերության նկատմամբ ծածկույթը՝ որպես «ոչ արդյունավետ»:
- Semiconductors — Չիպերի բաժնետոմսերը նվազել են, քանի որ Հարավային Կորեայի Samsung ընկերության mixed quarterly results-ը հանգեցրել է արհեստական բանականության հետ կապված բաժնետոմսերի վաճառքի:

Новости | 2026/07/07 16:45
• Cognizant Technology Solutions — Акции информационно-технологической компании выросли более чем на 6%. Cognizant заявила, что расширит партнерство с Google Cloud, направленное на ускорение принятия Gemini AI.
• USA Rare Earth — Акции горнодобывающей компании упали более чем на 7% после того, как The Wall Street Journal сообщил, что группа демократических законодателей расширяет свое расследование в отношении инвестиций правительства в размере $1,6 миллиарда в USA Rare Earth.
• Adobe — Акции выросли более чем на 5%, несмотря на то, что Bank of America возобновила покрытие акций компании как «неэффективных».
• Полупроводники — Акции чиповых компаний упали после смешанных квартальных результатов южнокорейского гиганта Samsung.