Միջօրեական առևտրում մի շարք ընկերություններ գրավել են ուշադրությունը:
- Cognizant Technology Solutions — Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ընկերության բաժնետոմսը աճել է 6%-ով: Cognizant-ը հայտարարել է, որ ընդլայնելու է գործընկերությունը Google Cloud-ի հետ, նպատակ ունենալով արագացնել Gemini AI-ի ընդունումը:
- USA Rare Earth — Հանքարդյունաբերական ընկերության բաժնետոմսերը կորցրել են 7%-ից ավելի, քանի որ The Wall Street Journal-ը հաղորդել է, որ մի խումբ դեմոկրատ օրենսդիրներ ընդլայնում են հետաքննությունը ԱՄՆ-ի $1.6 միլիարդ ներդրման շուրջ:
- Adobe — Բաժնետոմսերը աճել են 5%-ով, չնայած որ Bank of America-ն վերականգնեց ընկերության նկատմամբ ծածկույթը՝ որպես «ոչ արդյունավետ»:
- Semiconductors — Չիպերի բաժնետոմսերը նվազել են, քանի որ Հարավային Կորեայի Samsung ընկերության mixed quarterly results-ը հանգեցրել է արհեստական բանականության հետ կապված բաժնետոմսերի վաճառքի:

Here are some of the companies making headlines in midday trading:
- Cognizant Technology Solutions — The information technology company's stock gained more than 6%. Cognizant said it will expand its partnership with Google Cloud, aimed at accelerating enterprise adoption of Gemini AI.
- USA Rare Earth — Shares of the mining company lost more than 7% after The Wall Street Journal reported that a group of Democratic lawmakers is expanding its inquiry into the government's $1.6 billion investment in USA Rare Earth.
- Adobe — Shares popped more than 5% even after Bank of America reinstated coverage of the software giant as underperform.
- Semi-conductors — Chip stocks slid after mixed quarterly results from South Korean tech giant Samsung led investors to pare exposure to AI-related stocks.
- SpaceX — Shares dropped more than 5% on Tuesday, the rocket company's first day trading as part of the Nasdaq-100.