ԵՐԵՎԱՆ, 8 հուլիսի։ Միջև բուլղարական Բուրգասի և Երևանի միջև իրականացվել է առաջին ուղիղ սեզոնային չարտերային թռիչքը։
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի դեսպանությունը Բուլղարիայում Facebook-ում, Bulgaria Air ավիաընկերության կողմից իրականացված թռիչքը նշանավորում է երկու քաղաքների միջև նոր սեզոնային ավիահաղորդակցության մեկնարկը։
Սպասվում է, որ նոր չարտերային երթուղին կնպաստի զբոսաշրջության զարգացմանը, մշակութային կապերի ամրապնդմանը և Բուլղարիայի ու Հայաստանի միջև նոր համագործակցության հնարավորությունների ստեղծմանը։
Թռիչքները կիրականացվեն շաբաթական մեկ անգամ՝ երեքշաբթի օրերին, մինչև օգոստոսի վերջ, ապահովելով ուղիղ կապ Բուլղարիայի սև ծովի ափի և Երևանի միջև ամառային սեզոնում։

Между Бургасом и Ереваном впервые запустили сезонные чартерные рейсы
ЕРЕВАН, 8 июля. Между болгарским Бургасом и Ереваном выполнен первый прямой сезонный чартерный рейс.
Как сообщает посольство Армении в Болгарии в Facebook, рейс, выполненный авиакомпанией Bulgaria Air, ознаменовал запуск нового сезонного авиасообщения между двумя городами.
Ожидается, что новый чартерный маршрут будет способствовать развитию туризма, укреплению культурных связей и созданию новых возможностей для сотрудничества между Болгарией и Арменией.
Рейсы будут выполняться один раз в неделю — по вторникам — до конца августа, обеспечивая прямое сообщение между болгарским побережьем Черного моря и Ереваном в летний сезон.