ԵՐԵՎԱՆ, 8 հուլիսի։ Միջև բուլղարական Բուրգասի և Երևանի միջև իրականացվել է առաջին ուղիղ սեզոնային չարտերային թռիչքը։
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի դեսպանությունը Բուլղարիայում Facebook-ում, Bulgaria Air ավիաընկերության կողմից իրականացված թռիչքը նշանավորում է երկու քաղաքների միջև նոր սեզոնային ավիահաղորդակցության մեկնարկը։
Սպասվում է, որ նոր չարտերային երթուղին կնպաստի զբոսաշրջության զարգացմանը, մշակութային կապերի ամրապնդմանը և Բուլղարիայի ու Հայաստանի միջև նոր համագործակցության հնարավորությունների ստեղծմանը։
Թռիչքները կիրականացվեն շաբաթական մեկ անգամ՝ երեքշաբթի օրերին, մինչև օգոստոսի վերջ, ապահովելով ուղիղ կապ Բուլղարիայի սև ծովի ափի և Երևանի միջև ամառային սեզոնում։

News | 2026/07/08 15:05
YEREVAN, July 8. The first direct seasonal charter flight has been completed between the Bulgarian city of Burgas and Yerevan.
According to the Armenian embassy in Bulgaria on Facebook, the flight operated by Bulgaria Air marks the launch of a new seasonal air connection between the two cities.
The new charter route is expected to promote tourism development, strengthen cultural ties, and create new opportunities for cooperation between Bulgaria and Armenia.
Flights will operate once a week on Tuesdays until the end of August, providing direct access between the Bulgarian Black Sea coast and Yerevan during the summer season.