«Միասնության թևեր» կուսակցությունը հայտարարում է, որ Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ իրականացվող քրեական հետապնդումները քաղաքական նպատակներով են, և դրանք սպառնում են Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական կարգին:
Կուսակցությունը նշում է, որ այս գործողությունները իրավապահ մարմինների կողմից իրականացվում են կառավարության ղեկավարի քաղաքական հրահանգներով, ինչը հակասում է ժողովրդավարության և իրավունքի գերակայության սկզբունքներին:
«Այսօր տեղի ունեցող գործողությունները ցույց են տալիս, որ իրավական համակարգը չի գործում այնպես, ինչպես պետք է, և քաղաքական շահերը գերակայում են իրավունքի նկատմամբ», - նշվում է հայտարարության մեջ:
Կուսակցությունը կոչ է անում միջազգային հանրությանը ուշադրություն դարձնել այս խնդիրներին և աջակցել Հայաստանի ժողովրդավարական գործընթացներին:

Партия «Крылья единства» заявляет, что уголовные преследования против Гагика Царукяна имеют политические цели и угрожают конституционному порядку Республики Армения:
Партия отмечает, что эти действия осуществляются правоохранительными органами по политическим указаниям руководителя правительства, что противоречит принципам демократии и верховенства права:
«Происходящие сегодня действия показывают, что правовая система не функционирует так, как должна, и политические интересы преобладают над правом», - говорится в заявлении:
Партия призывает международное сообщество обратить внимание на эти проблемы и поддержать демократические процессы в Армении: