Meta-ն ունի «բազմամիլիարդանոց» հնարավորություններ՝ ասում է Jefferies-ը
Meta-ն, ըստ Jefferies-ի, հավանական է, որ վերականգնվի՝ օգտագործելով «բազմամիլիարդանոց» եկամտի հնարավորություններ, որոնք կապված են արհեստական բանականությամբ աշխատող խելացի ակնոցների հետ: Ներդրումային ընկերությունը Meta-ի համար «գնել» գնահատական ունի: Նրանք նաև $825 գինային նպատակ ունեն բաժնետոմսերի համար, ինչը նշանակում է մոտ 28% աճ նախորդ օրվա փակման համեմատ:
«Չնայած մենք տեսնում ենք բարելավման ոլորտներ, META-ն ունի առաջին շարժիչի առավելություն, քանի որ այժմ միակ խաղացողն է, որը մեծ քանակությամբ արտադրանք է մատակարարում... և մենք տեսնում ենք բազմամիլիարդանոց սարքավորումների եկամտի հնարավորություն», - ասաց վերլուծաբան Բրենտ Թիլը:
Meta-ն իր վերջին խելացի ակնոցների շարքը ներկայացրեց հունիսի վերջին: Այն ներառում է երեք մոդել՝ Meta Adventurer, Fury և Glasses by Kylie: Նրանց ներկայացումը տեղի է ունեցել այն ժամանակ, երբ Meta ակնոցների կրողների թիվը շարունակաբար աճում է: Օրվա օգտագործողները տարեկան հիմքով եռապատկվել են:
Նորագույն wearable տեխնոլոգիայի արտադրական կարողությունը 2026 թվականին հասնելու է 20 միլիոնի:
Թիլը նշեց, որ արհեստական բանականության հետ կապված բարձր արժեք ունեցող բաժանորդագրությունները և գովազդը հավանաբար կբարձրացնեն Meta-ի եկամուտները: Խելացի ակնոցների հետ կապված առևտրային մոնետիզացիայի հնարավորությունները նույնպես կարող են լինել Meta-ի համար երկարաժամկետ մեծ եկամտի աղբյուր:
«Երկարաժամկետ, ավելի մեծ մրցանակը առևտուրն է: Եթե ​​գործող AI-ն անցնի դիտումից պատվիրակությանը, AI ակնոցները կարող են գրավել օգտվողի մտադրությունը հայտնաբերման պահին, մոտեցնելով Meta-ին գործարքին», - ավելացրեց նա:
Jefferies-ի կանխատեսումը համընկնում է Վոլ Սթրիթի ընդհանուր կարծիքի հետ: Meta-ն ծ COVER 65 վերլուծաբանների կողմից, որոնցից 57-ը «գնել» կամ «ուժեղ գնել» գնահատական ունեն:
Բաժնետոմսերը վերջին մեկ տարվա ընթացքում ընկել են մոտ 9%, ինչը ցույց է տալիս ընդհանուր շուկայի վատ կատարողական:

Meta, по данным Jefferies, вероятно, восстановится, используя «многомиллиардные» возможности дохода, связанные с умными очками на основе искусственного интеллекта. Инвестиционная компания имеет рекомендацию «покупать» для этой технологии. Также у них есть целевая цена в $825 на акции, что подразумевает почти 28% роста по сравнению с закрытием в понедельник:
«Хотя мы видим области для улучшения, META имеет преимущество первопроходца, так как является единственным игроком, который в настоящее время поставляет в больших масштабах... и мы видим многомиллиардную возможность дохода от аппаратного обеспечения», - сказал аналитик Брент Тилл:
Meta выпустила свою последнюю линию умных очков в конце июня. В нее входят три модели: Meta Adventurer, Fury и Glasses by Kylie. Их дебют совпал с ростом числа пользователей очков Meta. Ежедневные пользователи увеличились в три раза по сравнению с прошлым годом:
Производственные мощности для нового носимого технологического продукта увеличатся до 20 миллионов в 2026 году:
Тилл отметил, что подписки с высокой добавленной стоимостью, связанные с искусственным интеллектом, и реклама, вероятно, приведут к дополнительному росту Meta. Возможности монетизации в области торговли, связанные с умными очками, также могут стать одним из крупнейших источников дохода для Meta в долгосрочной перспективе:
«В долгосрочной перспективе более крупная награда - это торговля: если агентный ИИ перейдет от просмотра к делегированию, AI-очки могут захватить намерения пользователей в момент открытия, приближая Meta к сделке», - добавил он:
Прогноз Jefferies совпадает с консенсусом на Уолл-стрит. Из 65 аналитиков, следящих за Meta, 57 имеют рейтинг «покупать» или «сильно покупать»:
Акции упали примерно на 9% за последний год, что свидетельствует о плохом исполнении на общем рынке: