Մեծ Բրիտանիայի $667 միլիարդանոց ծրագիրը, որը նպատակ ունի հասնել զրոյական արտանետումների և մաքուր էներգիայի, կարող է տնտեսական բեռ դառնալ բիզնեսների և սպառողների համար:
Energy Industries Council-ի ղեկավար Ստյուարտ Բրոդլին նշել է, որ այս ծրագրի իրականացման համար անհրաժեշտ էներգետիկ և ենթակառուցվածքային նախագծերը կարժենան £500-600 միլիարդ ($667-800 միլիարդ):
Նա ընդգծել է, որ արագացված զրոյական էներգիայի զարգացման մրցավազքում Մեծ Բրիտանիան ընդունում է տնտեսական տուգանք, որը կարող է տևել 10 տարի:
Բրոդլին առաջարկել է, որ կառավարությունը ստեղծի անկախ մարմիններ, որոնք կօգնեն լուծել քաղաքականության խնդիրները:

Стоимость программы Великобритании по достижению нулевых выбросов и чистой энергии составляет 667 миллиардов долларов, что может стать экономическим бременем для бизнеса и потребителей.
Генеральный директор Energy Industries Council Стюарт Бродли отметил, что необходимые энергетические и инфраструктурные проекты обойдутся в 500-600 миллиардов фунтов стерлингов (667-800 миллиардов долларов).
Он подчеркнул, что ускоренное развитие нулевой энергии накладывает экономический штраф на Великобританию, который может длиться 10 лет.