Լավրովի և Բայրամովի բանակցություններում Հարավային Կովկասի իրավիճակը
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Հարավային Կովկասի իրավիճակը կլինի նրա բանակցությունների օրակարգում Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ: Բայրամովը Մոսկվա է ժամանել պաշտոնական այցով:
«Մենք ունենք լավ միտումներ մշակութային և гуманիտար ոլորտներում: Անհրաժեշտ է քննարկել Հարավային Կովկասի իրավիճակը: Մենք ուշադրություն ենք դարձնում տարածաշրջանային համագործակցության «3+3» հարթակի վերականգնմանը: Բացի այդ, մենք ունենք ОБСЕ, Միավորված ազգերի կազմակերպություն և, իհարկե, Անկախ պետությունների համագործակցություն», - ասել է Լավրովը:
Բայրամովը նշել է, որ հանդիպման ընթացքում կքննարկվի երկկողմ հարաբերությունների ողջ սպեկտրը՝ տնտեսությունից մինչև гуманիտար ոլորտ:

Глава МИД России Сергей Лавров сообщил, что ситуация на Южном Кавказе будет обсуждаться на переговорах с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым. Байрамов прибыл в Москву с официальным визитом:
«У нас есть хорошие тенденции в культурно-гуманитарной сфере. Безусловно, мы обсудим ситуацию на Южном Кавказе. Мы обратили внимание на возвращение и возрастание интереса к платформе регионального сотрудничества «3+3». Кроме того, у нас есть ОБСЕ, Организация Объединенных Наций и, конечно, Содружество Независимых Государств», - сказал Лавров:
В свою очередь, азербайджанский министр отметил, что на встрече будет рассмотрен весь спектр двусторонних отношений от экономики до гуманитарной сферы.