Կոնվերս Բանկը Euromoney հեղինակավոր միջազգային կազմակերպության կողմից արժանացել է Armenia’s Best Digital Bank for Consumers մրցանակին՝ լավագույնը ճանաչվելով հուլիսի 16-ին Լոնդոնում կայացած մրցանակաբաշխության առանցքային անվանակարգերից մեկում:
Մրցանակաբաշխությանը մասնակցել և մրցանակը ստացել է Կոնվերս Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն, տնօրինության նախագահ Հրանտ Հակոբյանը։ Նա նշել է. «Հեղինակավոր Euromoney-ի մրցանակը և Կոնվերս Բանկի գործունեության բարձր գնահատականը մեր թիմի հետևողական աշխատանքի արդյունքն է։ Կոնվերս Բանկի թվայնացման ռազմավարության առանցքում ոչ թե տեխնոլոգիաներն են, այլ մարդը՝ հաճախորդը։ Մենք հետևողականորեն վերափոխում ենք թե հաճախորդների ֆինանսական փորձառությունը, թե Բանկի ներքին գործընթացները՝ ստեղծելով իրական արժեք ներկայացնող թվային լուծումներ, ծառայությունները դարձնելով ավելի անհատականացված, արագ, պարզ և անվտանգ»:
Կոնվերս Բանկը մրցանակին արժանացել է բանկային ծառայությունների թվայնացման և դրանց մատուցման փորձառության ոլորտում գրանցած հաջողությունների համար։ Թվային փոխակերպման ռազմավարության շրջանակում Հայաստանում առաջին անգամ ներդրվել է անհատականացված փորձառությամբ Converse Mobile-ը, որը հնարավորություն է տալիս ամբողջությամբ թվային հոսքագծով դառնալ Բանկի հաճախորդ, ակտիվացնել և կառավարել C360 ծառայությունների փաթեթները, դիմել վարկավորման, կատարել խնայողություններ, վճարումներ և փոխանցումներ, կցել թվային դրամապանակներ և կատարել QR վճարումներ, ինչպես նաև կառավարել հավելվածի կառուցվածքն ու օգտվել տարբերակված գունային ռեժիմից՝ ըստ C360 փաթեթի:
Միաժամանակ, արձանագրվել է, որ այս ամենն իրականացվում է անխափան աշխատանքով և որակյալ փորձառությամբ, որի գնահատականը տրվում է հենց հավելվածի օգտատերերի կողմից՝ CES և CSAT ցուցանիշների հիման վրա։ Հավելվածի զարգացման և նոր լուծումներով հարստացման ճանապարհին Բանկը մշտապես կարևորել է անվտանգության բարձր մակարդակի պահպանումն ու զարգացումը․ Կոնվերս Բանկն առաջինն է Հայաստանում ներդրել Trusted Device գործիքը, ինչպես նաև վարկավորման գործընթացում կենսաչափական նույնականացման մեխանիզմը՝ զեղծարարություններից խուսափելու նպատակով:
Թվային հարթակների զարգացմանը զուգընթաց Բանկը կարևորում է նաև խորհրդատվության և աջակցության կենտրոնների զարգացումը՝ որպես ժամանակակից բանկինգի անբաժանելի մաս։ 2025 թվականի հուլիսին գործարկվել է Հայաստանում առաջին Converse Next մասնաճյուղի կոնցեպտը, որտեղ ֆինանսական խորհրդատվությունն ու ծառայությունների մատուցման թվային փորձառությունը նոր սիներգիա են ստեղծում թվային հարթակների և ֆիզիկական մասնաճյուղերի միջև՝ մասնաճյուղը դիրքավորելով որպես ոչ ավանդական ֆինանսական խորհրդատվության և թվային բանկինգում մենթորության կենտրոն:
Բանկն ունի նաև 24/7 հասանելիությամբ աշխատող Կոնտակտային կենտրոն, որը հանդիսանում է նաև թվային գործիքների կիրառման հետ կապված հարցերի և խնդիրների արագ կարգավորման աջակցության կենտրոն:
Բանկում ներդրվել է նաև վարկավորման թվայնացված նոր հոսքագիծ, ինչի շնորհիվ զգալիորեն կրճատվել է վարկավորման համար պահանջվող ժամանակը։ Հաճախորդների հետ փոխհարաբերությունները, այդ թվում՝ պայմանագրային գործընթացները, հիմնականում իրականացվում են թվային ձևաչափով, իսկ Converse Next-ում առհասարակ չի կիրառվում թղթային որևէ գործընթաց:
Բանկում նշում են, որ թվային ծառայությունների և դրանց մատուցման ուղիների զարգացման, ընդլայնման ու նորարարական լուծումների ներդրման աշխատանքները լինելու են շարունակական:

Конверс Банк стал лауреатом награды Armenia’s Best Digital Bank for Consumers по версии авторитетной международной организации Euromoney, признан лучшим в одной из ключевых номинаций на церемонии награждения, состоявшейся 16 июля в Лондоне.
На церемонии награждения награду получил генеральный директор Конверс Банка, председатель правления Грант Хачикян. Он отметил: «Престижная награда от Euromoney и высокая оценка деятельности Конверс Банка — это результат последовательной работы нашей команды. Стратегия цифровизации Конверс Банка сосредоточена не на технологиях, а на человеке — клиенте. Мы последовательно трансформируем как финансовый опыт клиентов, так и внутренние процессы банка, создавая цифровые решения, которые представляют реальную ценность, делая услуги более персонализированными, быстрыми, простыми и безопасными».
Конверс Банк был удостоен награды за достижения в области цифровизации банковских услуг и их предоставления. В рамках стратегии цифровой трансформации в Армении впервые была внедрена персонализированная платформа Converse Mobile, которая позволяет полностью стать клиентом банка через цифровой поток, активировать и управлять пакетами услуг C360, подавать заявки на кредитование, осуществлять сбережения, платежи и переводы, подключать цифровые кошельки и производить QR-платежи, а также управлять структурой приложения и использовать различные цветовые режимы в зависимости от пакета C360.
Одновременно было отмечено, что все это осуществляется с бесперебойной работой и качественным опытом, который оценивается самими пользователями приложения на основе показателей CES и CSAT. В процессе разработки приложения и обогащения новыми решениями банк постоянно подчеркивает важность поддержания и развития высокого уровня безопасности: Конверс Банк первым в Армении внедрил инструмент Trusted Device, а также механизм биометрической идентификации в процессе кредитования, чтобы избежать мошенничества.
Вместе с развитием цифровых платформ банк также подчеркивает важность развития консультационных и поддерживающих центров как неотъемлемой части современного банковского обслуживания. В июле 2025 года был запущен первый концепт отделения Converse Next в Армении, где финансовое консультирование и цифровой опыт предоставления услуг создают новую синергию между цифровыми платформами и физическими отделениями, позиционируя отделение как центр нетрадиционного финансового консультирования и менторства в цифровом банкинге.
Банк также имеет контактный центр, работающий круглосуточно, который также является центром быстрого решения вопросов и проблем, связанных с использованием цифровых инструментов.
В банке также внедрена новая цифровая линия кредитования, что значительно сократило время, необходимое для кредитования. Взаимоотношения с клиентами, включая договорные процессы, в основном осуществляются в цифровом формате, а в Converse Next вообще не применяется никакой бумажный процесс.
В банке отмечают, что работы по развитию, расширению и внедрению инновационных решений в области цифровых услуг и их предоставления будут продолжаться.