Կիևի կամուրջի վերակառուցման համար պետական բյուջեից հատկացվել է 456 մլն դրամ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի, կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանի և Շինարարության կոմիտեի նախագահ Եգիզար Վարդանյանի ուղեկցությամբ, ծանոթացել է Կիևի կամուրջի վերակառուցման ընթացքին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Նախագծի իրականացման պատասխանատուները հայտնել են, որ ներկայումս կատարվում են ճանապարհի և հետիոտնային գոտիների վերականգնում, դեֆորմացիոն շերտերի և ջրահեռացման համակարգի փոխարինում, հիդրոիզոլացիայի կազմակերպում: Բացի այդ, վերականգնվում են կամրջի անցումային կառուցվածքները և սյուները: Նշվել է նաև, որ կթարմացվեն կամրջի պարիսպները, իսկ արտաքին լուսավորության գծերը կտեղադրվեն հողմի տակ:
Այս նախագծի իրականացման համար համայնքային բյուջեից հատկացվել է 456 մլն դրամ: Աշխատանքները նախատեսվում է ավարտել մինչև օգոստոսի 29-ը:

На реконструкцию Киевского моста направлено 456 млн. драмов из госбюджета
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в сопровождении мэра Еревана Тиграна Авиняна, министра образования, науки, культуры и спорта Жанны Андреасян, а также председателя Комитета по градостроительству Егиязара Варданяна ознакомился с ходом капитального ремонта Киевского моста. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Ответственные за реализацию проекта сообщили, что в настоящее время ведутся восстановление проезжей части и пешеходных зон моста, замена деформационных швов и системы водоотведения, устройство гидроизоляции. Кроме того, восстанавливаются пролетные строения и опоры моста. Было также отмечено, что будут обновлены мостовые ограждения, а линии наружного освещения будут проложены подземным способом.
На реализацию проекта из общинного бюджета выделено 456 млн драмов. Сообщается, что завершить работы на проезжей части моста планируется к 29 августа.