Ջիմ Կրեյմերը նշում է գնումների հնարավորությունները այս «վտանգավոր» շուկայի շրջափուլում
Յուրաքանչյուր աշխատանքային օր CNBC-ի ներդրումային ակումբը Ջիմ Կրեյմերի հետ անցկացնում է "Առավոտյան հանդիպում" ուղիղ եթերում՝ 10:20-ին ET: Ահա երեքշաբթի օրվա հիմնական պահերը:
1. Մաքսային շուկաներում տեղի են ունենում փոփոխություններ, և տեխնոլոգիական և մոմենտում բաժնետոմսերը նվազում են: S & P 500-ը և Nasdaq-ը նվազել են համապատասխանաբար 0.70% և 1.5%: Սեմիկոնդուկտորների և հիշողության ընկերությունները, այդ թվում՝ Advanced Micro, Broadcom և Micron, հայտնվել են վաճառքի մեջ Samsung-ի բաժնետոմսերի անկման պատճառով, որը տեղի ունեցավ երկուշաբթի օրը՝ երկրորդ եռամսյակի նախնական եկամուտների հաշվետվության հրապարակումից հետո: Սա ներդրողներին մղում է դեպի ավելի անվտանգ շուկաներ, ինչպիսիք են առողջապահությունը և ֆինանսները:
2. Կրեյմերը խորհուրդ է տալիս այս "վտանգավոր շրջափուլը" հաղթահարել՝ գնումներ կատարելով հիմնարարապես ուժեղ ընկերությունների բաժնետոմսերով, որոնց արժեքը նվազել է: Մենք երկուշաբթի գնեցինք Intel, բայց սահմանափակված ենք GE Vernova-ի վրա: Այս առավոտ մենք նաև ձեռք բերեցինք Honeywell Aerospace-ի բաժնետոմսեր:
3. Առողջապահության ոլորտը, որը ցիկլային է, հակադրվում է ընդհանուր բացասական շուկային և օգտվում է բարձր տեխնոլոգիաներից: "Սա UNH, CVS, Cardinal Health շուկա է," - նշել է Ջիմը, ընդգծելով ոլորտի լավագույն ընկերությունները, այդ թվում՝ Johnson & Johnson, որը երեքշաբթի օրն աճել է 3.6%:
4. Ֆինանսական ոլորտը նույնպես լավ արդյունքներ է ցույց տալիս: Իրականում, սա ամսվա լավագույն կատարող ոլորտն է: Wells Fargo-ի բաժնետոմսերը աճում են 6.6%-ով:

Jim Cramer calls out buying opportunities in this 'vicious' market rotation
Every weekday, the CNBC Investing Club with Jim Cramer holds a "Morning Meeting" livestream at 10:20 a.m. ET. Here are the key moments from Tuesday:
1. Stocks are moving lower on Tuesday, led down by technology and momentum stocks. The S & P 500 and Nasdaq fell 0.70% and 1.5%, respectively. Semiconductor and memory names, including Advanced Micro, Broadcom, and Micron, are caught up in the sell-the-news trade after Samsung shares dropped after reporting preliminary second-quarter earnings Monday on concerns about AI infrastructure spending and demand. That's pushing investors toward safer areas of the market, like healthcare and financials:
2. Jim Cramer said he would handle this "vicious rotation" by buying fundamentally strong companies whose stocks are down the most. We bought Intel on Monday but are restricted on GE Vernova. We also picked up shares of Honeywell Aerospace this morning:
3. Healthcare is a cyclical sector that's bucking the broader downbeat market and benefiting from the shift away from high-flying tech. "This is a UNH, CVS, Cardinal Health market," Jim said, highlighting the sector's best-of-breed companies, including Johnson & Johnson, up 3.6% Tuesday:
4. Financials have had a good run, too. In fact, it's the best-performing sector so far this month. Club stock Wells Fargo is starting to catch up to the pack ahead of earnings next Tuesday: