Ջիմ Կրեյմերը նշում է գնումների հնարավորությունները այս «վտանգավոր» շուկայի շրջափուլում
Յուրաքանչյուր աշխատանքային օր CNBC-ի ներդրումային ակումբը Ջիմ Կրեյմերի հետ անցկացնում է "Առավոտյան հանդիպում" ուղիղ եթերում՝ 10:20-ին ET: Ահա երեքշաբթի օրվա հիմնական պահերը:
1. Մաքսային շուկաներում տեղի են ունենում փոփոխություններ, և տեխնոլոգիական և մոմենտում բաժնետոմսերը նվազում են: S & P 500-ը և Nasdaq-ը նվազել են համապատասխանաբար 0.70% և 1.5%: Սեմիկոնդուկտորների և հիշողության ընկերությունները, այդ թվում՝ Advanced Micro, Broadcom և Micron, հայտնվել են վաճառքի մեջ Samsung-ի բաժնետոմսերի անկման պատճառով, որը տեղի ունեցավ երկուշաբթի օրը՝ երկրորդ եռամսյակի նախնական եկամուտների հաշվետվության հրապարակումից հետո: Սա ներդրողներին մղում է դեպի ավելի անվտանգ շուկաներ, ինչպիսիք են առողջապահությունը և ֆինանսները:
2. Կրեյմերը խորհուրդ է տալիս այս "վտանգավոր շրջափուլը" հաղթահարել՝ գնումներ կատարելով հիմնարարապես ուժեղ ընկերությունների բաժնետոմսերով, որոնց արժեքը նվազել է: Մենք երկուշաբթի գնեցինք Intel, բայց սահմանափակված ենք GE Vernova-ի վրա: Այս առավոտ մենք նաև ձեռք բերեցինք Honeywell Aerospace-ի բաժնետոմսեր:
3. Առողջապահության ոլորտը, որը ցիկլային է, հակադրվում է ընդհանուր բացասական շուկային և օգտվում է բարձր տեխնոլոգիաներից: "Սա UNH, CVS, Cardinal Health շուկա է," - նշել է Ջիմը, ընդգծելով ոլորտի լավագույն ընկերությունները, այդ թվում՝ Johnson & Johnson, որը երեքշաբթի օրն աճել է 3.6%:
4. Ֆինանսական ոլորտը նույնպես լավ արդյունքներ է ցույց տալիս: Իրականում, սա ամսվա լավագույն կատարող ոլորտն է: Wells Fargo-ի բաժնետոմսերը աճում են 6.6%-ով:

Джим Креймер указывает на возможности покупки в этом 'жестоком' рыночном вращении
Каждый рабочий день инвестиционный клуб CNBC с Джимом Креймером проводит "Утреннюю встречу" в прямом эфире в 10:20 по восточному времени. Вот основные моменты вторника:
1. Рынки падают, в основном из-за технологических и моментум акций. S & P 500 и Nasdaq упали на 0.70% и 1.5% соответственно. Полупроводниковые и память компании, такие как Advanced Micro, Broadcom и Micron, оказались в продаже после падения акций Samsung после отчета о предварительных доходах за второй квартал в понедельник. Это толкает инвесторов в более безопасные области рынка, такие как здравоохранение и финансы:
2. Креймер сказал, что он справится с этим "жестоким вращением", покупая фундаментально сильные компании, чьи акции упали больше всего. Мы купили Intel в понедельник, но ограничены по GE Vernova. Мы также приобрели акции Honeywell Aerospace сегодня утром:
3. Сектор здравоохранения, который является циклическим, противостоит общему негативному рынку и выигрывает от ухода от высоких технологий. "Это рынок UNH, CVS, Cardinal Health," - сказал Джим, подчеркивая лучшие компании сектора, включая Johnson & Johnson, которая выросла на 3.6% во вторник:
4. Финансовый сектор также показывает хорошие результаты. На самом деле, это лучший сектор месяца. Акции Wells Fargo начинают догонять остальных перед отчетом о доходах в следующий вторник: