ԵՐԵՎԱՆ, 7 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Սестры Անна և Անի տաս տարի առաջ հիմնեցին Jasmine Home ընկերությունը, առաջարկելով շուկային բարձր որակի տեքստիլ արտադրանքներ՝ ծածկոցներ, մահճակալների համալիրներ, բարձեր և շատ այլ արտադրանք:
Շատ տարիներ առաջ, երբ Jasmine Home-ն միայն սկսում էր իր գործունեությունը, շուկայում տեքստիլ արտադրողների թիվը քիչ էր: Ժամանակի ընթացքում, մրցակցության ուժեղացման հետ միասին, քույրերը վերապատրաստում անցնելով և հետազոտություններ կատարելով, ընդլայնեցին իրենց բիզնեսը:
Նրանց նպատակին հասնելու ճանապարհին Jasmine Home-ի գործընկերն էր Ակբա բանկը, որի հետ համագործակցության շնորհիվ ընկերությունը կարողացավ ընդլայնել և մեծացնել արտադրության ծավալները, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
«Jasmine-ը բիզնես է, որը ստեղծվել է զրոյից և զարգացել է: Ի սկզբանե մեր նպատակն էր ստեղծել մեծ արտադրություն և շատ աշխատանքային տեղեր: Երբ մենք հասկացանք, որ հաջողության ենք հասնում, ի հայտ եկավ նոր ֆինանսական ներդրումների անհրաժեշտություն, և հենց այդ ժամանակ մեզ աջակցեց Ակբա բանկը, որը առաջարկում էր կանանց ձեռնարկատերերին երկարաժամկետ ֆինանսավորում, ինչի շնորհիվ մեր բիզնեսը կարողացավ աճել»,- նշում է Jasmine Home-ի համահիմնադիր Աննա Դարբինյանը:
«Այսօր մենք ունենք ավելի քան քսան տեսակի արտադրանք, որոնք mass արտադրությամբ են: Աշխատանքի ընթացքում մեր դերերը ժամանակ առ ժամանակ փոխվում են, մենք փորձում ենք միմյանց լրացնել»,- նշում է Jasmine Home-ի համահիմնադիր Անի Դարբինյանը:
Այս պահին Jasmine Home-ն ուսումնասիրում է եվրոպական շուկան՝ արտահանման կազմակերպման նպատակով: Շուտով Jasmine Home-ը կարող է նաև դառնալ հագուստի արտադրության ընկերություն՝ փորձնական նմուշները արդեն պատրաստված են:

ЕРЕВАН, 7 июля. /АРКА/. Сестры Анна и Ани десять лет назад основали компанию Jasmine Home, предложив рынку десятки высококачественных текстильных изделий – одеяла, комплекты постельного белья, подушки и множество другой продукции.
Много лет назад, когда Jasmine Home только начинала свою деятельность, производителей текстиля на рынке было немного. Со временем, параллельно с усилением конкуренции, сестры, пройдя переквалификацию и проведя исследования, расширили бизнес.
На пути к достижению своей цели партнером Jasmine Home стал Акба банк, благодаря сотрудничеству с которым компания смогла расширить и увеличить объемы производства, сообщает пресс-служба банка.
«Jasmine – это бизнес, созданный с нуля и получивший развитие. Изначально нашей целью было создать большое производство и много рабочих мест: именно такую картину мы всегда держали в голове. Когда мы поняли, что добиваемся успеха, возникла необходимость в новых финансовых вложениях, и именно в этот период нам поверил и оказал поддержку Акба банк, который предлагал женщинам-предпринимателям долгосрочное финансирование, благодаря чему наш бизнес смог вырасти», — отмечает соучредитель Jasmine Home Анна Дарбинян.
«В настоящее время у нас более двадцати видов продукции, которые выпускаются массово: одеяла, комплекты постельного белья, подушки и другие изделия. В процессе работы наши роли периодически меняются – мы стараемся дополнять друг друга», - отмечает соучредитель Jasmine Home Ани Дарбинян.
В настоящее время в Jasmine Home занимаются изучением европейского рынка с целью организации экспорта. В ближайшее время Jasmine Home может также стать компанией по производству одежды – опытные образцы уже пошиты.