ԵՐԵՎԱՆ, 7 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Սестры Անна և Անի տաս տարի առաջ հիմնեցին Jasmine Home ընկերությունը, առաջարկելով շուկային բարձր որակի տեքստիլ արտադրանքներ՝ ծածկոցներ, մահճակալների համալիրներ, բարձեր և շատ այլ արտադրանք:
Շատ տարիներ առաջ, երբ Jasmine Home-ն միայն սկսում էր իր գործունեությունը, շուկայում տեքստիլ արտադրողների թիվը քիչ էր: Ժամանակի ընթացքում, մրցակցության ուժեղացման հետ միասին, քույրերը վերապատրաստում անցնելով և հետազոտություններ կատարելով, ընդլայնեցին իրենց բիզնեսը:
Նրանց նպատակին հասնելու ճանապարհին Jasmine Home-ի գործընկերն էր Ակբա բանկը, որի հետ համագործակցության շնորհիվ ընկերությունը կարողացավ ընդլայնել և մեծացնել արտադրության ծավալները, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
«Jasmine-ը բիզնես է, որը ստեղծվել է զրոյից և զարգացել է: Ի սկզբանե մեր նպատակն էր ստեղծել մեծ արտադրություն և շատ աշխատանքային տեղեր: Երբ մենք հասկացանք, որ հաջողության ենք հասնում, ի հայտ եկավ նոր ֆինանսական ներդրումների անհրաժեշտություն, և հենց այդ ժամանակ մեզ աջակցեց Ակբա բանկը, որը առաջարկում էր կանանց ձեռնարկատերերին երկարաժամկետ ֆինանսավորում, ինչի շնորհիվ մեր բիզնեսը կարողացավ աճել»,- նշում է Jasmine Home-ի համահիմնադիր Աննա Դարբինյանը:
«Այսօր մենք ունենք ավելի քան քսան տեսակի արտադրանք, որոնք mass արտադրությամբ են: Աշխատանքի ընթացքում մեր դերերը ժամանակ առ ժամանակ փոխվում են, մենք փորձում ենք միմյանց լրացնել»,- նշում է Jasmine Home-ի համահիմնադիր Անի Դարբինյանը:
Այս պահին Jasmine Home-ն ուսումնասիրում է եվրոպական շուկան՝ արտահանման կազմակերպման նպատակով: Շուտով Jasmine Home-ը կարող է նաև դառնալ հագուստի արտադրության ընկերություն՝ փորձնական նմուշները արդեն պատրաստված են:

News | 2026/07/07 16:59
Many years ago, when Jasmine Home was just starting its operations, there were few textile manufacturers in the market. Over time, alongside increasing competition, the sisters expanded their business after undergoing retraining and conducting research.
On the path to achieving their goal, Jasmine Home partnered with Akba Bank, with which cooperation the company was able to expand and increase production volumes, the bank's press service reports.
“Jasmine is a business created from scratch and has developed. Initially, our goal was to create a large production and many jobs: this is the picture we always kept in mind. When we realized we were achieving success, the need for new financial investments arose, and it was at this time that Akba Bank believed in us and provided support, offering women entrepreneurs long-term financing, which allowed our business to grow,” said Jasmine Home co-founder Anna Darbinyan.
“Currently, we have more than twenty types of products that are mass-produced: blankets, bedding sets, pillows, and other items. During the work process, our roles change periodically - we try to complement each other,” said Jasmine Home co-founder Ani Darbinyan.
Currently, Jasmine Home is studying the European market with the aim of organizing exports. Soon, Jasmine Home may also become a clothing manufacturing company - sample products have already been sewn.