Jasmine Home. երիտասարդ քույրերի բիզնեսի պատմությունը
Քույրեր Աննան և Անին տասը տարի առաջ ստեղծեցին Jasmine Home-ը՝ շուկային առաջարկելով տեքստիլի տասնյակ բարձրորակ պարագաներ՝ վերմակներ, անկողնային հավաքածուներ, բարձեր և բազմաթիվ այլ արտադրատեսակներ:
Տարիներ առաջ, երբ Jasmine Home-ը դեռ նոր էր մեկնարկել գործունեությունը, տեքստիլի արտադրությունները շուկայում քիչ էին: Ժամանակի ընթացքում, աճող մրցակցությանը զուգահեռ, քույրերը, տարբեր վերապատրաստումներ և ուսումնասիրություններ իրականացնելով, ընդլայնեցին բիզնեսը:
Նպատակին հասնելու ճանապարհին Jasmine Home-ի գործընկերը դարձավ Ակբա բանկը, որի հետ համագործակցությամբ ընկերությունը կարողացավ ընդլայնվել և մեծացնել արտադրանքի ծավալները:
«Զրոյից հիմնված և զարգացած բիզնես է Jasmine-ը: Ի սկզբանե մեր նպատակը մեծ արտադրամաս և շատ աշխատատեղեր ստեղծելն էր: Երբ հասկացանք, որ հաջողում ենք, կարիք կար նոր ֆինանսական ներդրումների, և հենց այդ ժամանակ մեզ աջակցեց Ակբա բանկը, որը կին ձեռներեցներին առաջարկում էր երկարաժամկետ ֆինանսավորում, ինչի արդյունքում մեր բիզնեսը կարողացավ աճել»,- նշում է Jasmine Home-ի համահիմնադիր Աննա Դարբինյանը:
«Մենք այս պահին քսանից ավելի արտադրատեսակ ունենք, որոնք մասսայական արտադրության են՝ վերմակներ, անկողնային հավաքածուներ, բարձեր և այլ արտադրատեսակներ: Աշխատանքի ընթացքում ժամանակ առ ժամանակ փոխվում են մեր դերերը. փորձում ենք փոխլրացնել միմյանց»,- նշում է Jasmine Home-ի համահիմնադիր Անի Դարբինյանը:
Jasmine Home-ում այժմ զբաղվում են եվրոպական շուկայի ուսումնասիրությամբ՝ արտահանում կազմակերպելու նպատակով: Առաջիկայում էլ Jasmine Home-ը կարող է դառնալ նաև հագուստ արտադրող ընկերություն. փորձնական նմուշներն արդեն կարված են:

Сестры Анна и Ани десять лет назад создали Jasmine Home, предложив рынку десятки высококачественных текстильных изделий, таких как одеяла, комплекты постельного белья, подушки и многие другие товары:
Несколько лет назад, когда Jasmine Home только начинал свою деятельность, текстильные изделия на рынке были редкостью. Со временем, в условиях растущей конкуренции, сестры расширили свой бизнес, пройдя различные тренинги и исследования:
На пути к своей цели партнером Jasmine Home стал банк Acba, с которым компания смогла расшириться и увеличить объемы производства:
«Jasmine — это бизнес, основанный с нуля и развивающийся. С самого начала нашей целью было создать большое производство и много рабочих мест. Когда мы поняли, что у нас получается, нам понадобились новые финансовые инвестиции, и именно в этот момент нам доверился и поддержал банк Acba, который предлагал женщинам-предпринимателям долгосрочное финансирование, благодаря чему наш бизнес смог вырасти», — говорит соучредитель Jasmine Home Анна Дарбинян:
«На данный момент у нас более тридцати товаров, которые находятся в массовом производстве — одеяла, комплекты постельного белья, подушки и другие изделия. В процессе работы наши роли иногда меняются. Мы стараемся дополнять друг друга», — добавляет соучредитель Jasmine Home Ани Дарбинян:
В настоящее время Jasmine Home занимается изучением европейского рынка с целью организации экспорта. В ближайшее время Jasmine Home может стать также производителем одежды, пробные образцы уже сшиты: