Idram և «Հայրական համայնք» հասարակական կազմակերպությունը համագործակցում են արդեն երկրորդ տարին, նպատակ ունենալով աջակցել ընտանիքներին և նպաստել ավելի գիտակից և ֆինանսապես գրագետ սերնդի ձևավորմանը:
Idram-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար Թատևիկ Վարդևանյանի խոսքով, ֆինանսական գիտելիքի դասընթացները կազմակերպվում են արդեն չորս տարի, որպեսզի բարձրացնեն ֆինանսական գիտելիքի մակարդակը երեխաների և մեծահասակների շրջանում:
«Հայրական համայնք» կազմակերպության համահիմնադիր և տնօրեն Մանե Սարոյանը նշել է, որ Idram-ը ոչ միայն ֆինանսական աջակցություն է ցուցաբերել, այլ նաև լիովին կիսել է կազմակերպության արժեքներն ու առաքելությունը:
Համաժողովի շրջանակներում ծնողները քննարկել են ժամանակակից ծնողական մարտահրավերները, իսկ ֆինանսական գիտելիքի դասընթացներում երեխաները սովորել են գումար խնայել, ճիշտ տնօրինել իրենց ֆինանսները և պաշտպանվել խարդախությունից:

Idram - main partner of the annual conference 'Towards Conscious Parenting 2026'
Idram and the 'Parent Community' NGO have been collaborating for the second year, aiming to support families and foster the development of a more conscious and financially literate generation:
According to Tatevik Vardevanyan, head of communications and social responsibility programs at Idram, financial literacy courses have been organized for four years to raise the level of financial literacy among children and adults:
Co-founder and director of the 'Parent Community' NGO, Mane Saroian, noted that Idram has not only provided financial support for the annual conference but has also fully embraced the values and mission of the organization:
During the annual conference, parents discussed the challenges of modern parenting, while children learned to save money, manage their finances wisely, and protect themselves from fraud in financial literacy classes: