Idram և «Հայրական համայնք» հասարակական կազմակերպությունը համագործակցում են արդեն երկրորդ տարին, նպատակ ունենալով աջակցել ընտանիքներին և նպաստել ավելի գիտակից և ֆինանսապես գրագետ սերնդի ձևավորմանը:
Idram-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար Թատևիկ Վարդևանյանի խոսքով, ֆինանսական գիտելիքի դասընթացները կազմակերպվում են արդեն չորս տարի, որպեսզի բարձրացնեն ֆինանսական գիտելիքի մակարդակը երեխաների և մեծահասակների շրջանում:
«Հայրական համայնք» կազմակերպության համահիմնադիր և տնօրեն Մանե Սարոյանը նշել է, որ Idram-ը ոչ միայն ֆինանսական աջակցություն է ցուցաբերել, այլ նաև լիովին կիսել է կազմակերպության արժեքներն ու առաքելությունը:
Համաժողովի շրջանակներում ծնողները քննարկել են ժամանակակից ծնողական մարտահրավերները, իսկ ֆինանսական գիտելիքի դասընթացներում երեխաները սովորել են գումար խնայել, ճիշտ տնօրինել իրենց ֆինանսները և պաշտպանվել խարդախությունից:

Idram - главный партнер ежегодной конференции «На пути к осознанному воспитанию детей 2026»
Idram и общественная организация «Родительское сообщество» сотрудничают уже второй год, стремясь оказать поддержку семьям и способствовать формированию более осознанного и финансово грамотного поколения:
По словам Татевик Вардеванян, руководителя управления коммуникаций и программ социальной ответственности Idram, курсы финансовой грамотности организуются уже четыре года с целью повышения уровня финансовой грамотности среди детей и взрослых:
Сооснователь и директор ОО «Родительское сообщество» Манэ Сароян отметила, что Idram оказал не просто финансовую поддержку в реализации ежегодной конференции, но и полностью разделил ценности и миссию организации:
В рамках ежегодной конференции родители обсудили вызовы современного родительства, в то время как на занятиях по финансовой грамотности дети учились экономить деньги, грамотно распоряжаться своими финансами и защищаться от мошенничества: