Հիփոթեքային վարկեր «ԱՐԱՐԱՏ ՊԱՐԿ» բնակելի համալիրում
Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքի Էջմիածին քաղաքում, Խ. Կարճիկյան 1 հասցեում կառուցվող «ԱՐԱՐԱՏ ՊԱՐԿ» բնակելի համալիրը ստեղծվել է նրանց համար, ովքեր գնահատում են հարմարավետությունը, ժամանակակից ճարտարապետությունը և կյանքի բարձր որակը։
Համալիրը համադրում է ժամանակակից շինարարական լուծումները, բարեկարգ միջավայրը և ընտանեկան հանգիստ կյանքը՝ ապահովելով իդեալական պայմաններ ինչպես երիտասարդ ընտանիքների, այնպես էլ ներդրումային նպատակներով բնակարան ձեռք բերողների համար։
Հիփոթեքային վարկերի տոկոսադրույքների համեմատ կիրառվում է 0.5% արտոնյալ ցածր պայման, եթե վարկառուն առնվազն վերջին 3 ամիսներին աշխատավարձը ստացել է Բանկի կողմից տրամադրված պլաստիկ քարտի միջոցով։ Եթե վարկառուն աշխատավարձը սկսել է ստանալ Բանկի կողմից տրամադրված պլաստիկ քարտի միջոցով հիփոթեքային վարկի տրամադրումից հետո, ապա տոկոսադրույքի նվազեցումն իրականացվում է վարկառուի դիմումի համաձայն։
Վարկը տրամադրվում է Բանկի լրիվ ֆինանսական գործառնություններ իրականացնող մասնաճյուղերում։
Վարկառու պետք է լինի 22 տարին լրացած ՀՀ քաղաքացի և ռեզիդենտ ֆիզիկական անձ, ում տարիքը վարկային պայմանագրի ժամկետի ավարտին չպետք է գերազանցի 70 տարեկանը:
Վարկի նպատակն է բնակարանի ձեռքբերում, իսկ արժույթը ՀՀ դրամն է։ Վարկի նվազագույն գումարը 8,000,000 ՀՀ դրամ է, առավելագույնը՝ 100,000,000 ՀՀ դրամ:
Նվազագույն կանխավճարը 10% է։ Վարկի ժամկետը 120-300 ամիս է, իսկ տարեկան անվանական տոկոսադրույքը կարող է լինել 12.76%-14.02%:

Ипотечные кредиты в жилом комплексе «АРАРАТ ПАРК»
Жилой комплекс «АРАРАТ ПАРК», расположенный по адресу: г. Эчмиадзин, ул. Х. Карчикян, 1, создан для тех, кто ценит комфорт, современную архитектуру и высокое качество жизни.
Комплекс сочетает в себе современные строительные решения, благоустроенную среду и спокойную семейную жизнь, обеспечивая идеальные условия как для молодых семей, так и для покупателей, стремящихся к инвестициям в недвижимость.
Ставка по ипотечным кредитам может быть снижена на 0.5%, если заемщик получал зарплату на пластиковую карту, выданную банком, как минимум последние 3 месяца. Если заемщик начал получать зарплату на карту после выдачи ипотечного кредита, снижение ставки осуществляется по заявлению заемщика.
Кредит предоставляется в филиалах банка, осуществляющих полные финансовые операции.
Заемщик должен быть гражданином и резидентом Армении, достигшим 22 лет, и его возраст на момент окончания кредитного договора не должен превышать 70 лет.
Цель кредита – приобретение жилья, валюта – армянский драм. Минимальная сумма кредита составляет 8,000,000 драм, максимальная – 100,000,000 драм.
Минимальный первоначальный взнос составляет 10%. Срок кредита составляет 120-300 месяцев, а годовая номинальная процентная ставка может составлять 12.76%-14.02%: