ՀՀ-ՌԴ տնտեսական կապերը վերանայվում են. քննարկվում է նաև ամերիկյան շուկան
ՀՀ-ՌԴ տնտեսական կապերը վերանայվում են, և քննարկվում են նաև հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի ԱՄՆ շուկա արտահանման հնարավորությունները: ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանն հանդիպել է ԱՄՆ Գյուղատնտեսության քարտուղարության Արտաքին գյուղատնտեսական ծառայության ղեկավար Դանիել Ուիթլիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները: Դիտարկվել են շուկա մուտքի ընթացակարգերը, գործող կարգավորումները, ինչպես նաև արտահանման խթանման նախադրյալները:
Քննարկվել են նաև երկու երկրների ոլորտային մասնավոր ընկերությունների միջև գործարար կապերի հաստատման և փոխշահավետ համագործակցության զարգացման հեռանկարները:

Armenia-Russia Economic Ties Are Being Reassessed. American Market Is Also Under Discussion
The economic ties between Armenia and Russia are being reassessed, and the possibilities for exporting Armenian agricultural products to the US market are also being discussed. Armenia's Ambassador to the US, Narek Mkrtchyan, met with Daniel Whitley, head of the Foreign Agricultural Service at the US Department of Agriculture.
During the meeting, the possibilities for expanding cooperation in the agricultural sector between Armenia and the United States were discussed. The procedures for market entry, existing regulations, and prerequisites for export promotion were considered.
Perspectives for establishing business ties between private companies of the two countries and developing mutually beneficial cooperation were also discussed.