ՀՀ-ՌԴ տնտեսական կապերը վերանայվում են. քննարկվում է նաև ամերիկյան շուկան
ՀՀ-ՌԴ տնտեսական կապերը վերանայվում են, և քննարկվում են նաև հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի ԱՄՆ շուկա արտահանման հնարավորությունները: ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանն հանդիպել է ԱՄՆ Գյուղատնտեսության քարտուղարության Արտաքին գյուղատնտեսական ծառայության ղեկավար Դանիել Ուիթլիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները: Դիտարկվել են շուկա մուտքի ընթացակարգերը, գործող կարգավորումները, ինչպես նաև արտահանման խթանման նախադրյալները:
Քննարկվել են նաև երկու երկրների ոլորտային մասնավոր ընկերությունների միջև գործարար կապերի հաստատման և փոխշահավետ համագործակցության զարգացման հեռանկարները:

Экономические связи Армении и России пересматриваются, и также обсуждаются возможности экспорта армянской сельскохозяйственной продукции на рынок США. Посол Армении в США Нарек Мкртчян встретился с руководителем Внешней сельскохозяйственной службы Министерства сельского хозяйства США Дэниелом Уитли.
Во время встречи обсуждались возможности расширения сотрудничества в области сельского хозяйства между Арменией и Соединенными Штатами. Рассматривались процедуры доступа на рынок, действующие нормы, а также предпосылки для стимулирования экспорта.
Также обсуждались перспективы установления деловых связей между частными компаниями двух стран и развития взаимовыгодного сотрудничества.