Հետապնդումը կարող է լինել քաղաքական, եթե այն քաղաքական գործչի նկատմամբ է. Ծառուկյանը բիզնեսմեն է. Իոաննիսյան
Լուրեր | 2026/07/08 02:02
Դանիել Իոաննիսյանը մեկնաբանել է Գագիկ Ծառուկյանի քրեական հետապնդումը
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդմանը, ձերբակալությանը և այդ թեմայի վերաբերյալ շահարկումներին:
«Հետապնդումը կարող է լինել քաղաքական, եթե այն քաղաքական գործչի նկատմամբ է։ Գագիկ Ծառուկյանը բիզնեսմեն է, որը միշտ քաղաքականությունը օգտագործել է իր բիզնեսի սպասարկման համար, և որին (վերջին կես տարում) օգտագործեցին մեր ընտրություններին միջամտելու համար։ Գագիկ Ծառուկյանը քաղաքական գործիչ չէ»,- գրել է Իոաննիսյանը:
Հիշեցնենք՝ հուլիսի 6-ի վաղ առավոտից խուզարկություններ էին իրականացվել ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի առանձնատանը, «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի կազմում ընդգրկված գրեթե բոլոր ընկերություններում, ինչպես նաև այդ կազմակերպությունների տնօրենների բնակարաններում։ Ավելի ուշ՝ առանձնատան խուզարկության ավարտից հետո, Ծառուկյանը ձերբակալվել, տեղափոխվել էր Քննչական կոմիտե։ Կոմիտեն պաշտոնական հաղորդագրությամբ տեղեկացրել էր, թե ինչի համար է մեղադրվում Գագիկ Ծառուկյանը։ Նրա հետ միաժամանակ ձերբակալվել է ևս մեկ անձ։

The prosecution may be political if it is against a political figure. Tsarukyan is a businessman. Ioannisyan
News | 2026/07/08 02:02
Daniel Ioannisyan commented on the criminal prosecution of Gagik Tsarukyan
Daniel Ioannisyan, coordinator of the NGO "Civil Society Union," made a post on his Facebook page addressing the criminal prosecution of Gagik Tsarukyan, his arrest, and the related speculations:
"The prosecution may be political if it is against a political figure. Gagik Tsarukyan is a businessman who has always used politics to serve his business, and who (in the last six months) was used to interfere in our elections. Gagik Tsarukyan is not a political figure," Ioannisyan wrote:
Recall that on the morning of July 6, searches were conducted at the residence of Gagik Tsarukyan, the leader of the Prosperous Armenia Party, as well as in almost all companies included in the Multi Group concern and in the apartments of the directors of those organizations. Later, after the completion of the search at the residence, Tsarukyan was arrested and taken to the Investigative Committee. The Committee officially reported what Gagik Tsarukyan is accused of. Another person was arrested simultaneously with him.