Հետապնդումը կարող է լինել քաղաքական, եթե այն քաղաքական գործչի նկատմամբ է. Ծառուկյանը բիզնեսմեն է. Իոաննիսյան
Լուրեր | 2026/07/08 02:02
Դանիել Իոաննիսյանը մեկնաբանել է Գագիկ Ծառուկյանի քրեական հետապնդումը
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդմանը, ձերբակալությանը և այդ թեմայի վերաբերյալ շահարկումներին:
«Հետապնդումը կարող է լինել քաղաքական, եթե այն քաղաքական գործչի նկատմամբ է։ Գագիկ Ծառուկյանը բիզնեսմեն է, որը միշտ քաղաքականությունը օգտագործել է իր բիզնեսի սպասարկման համար, և որին (վերջին կես տարում) օգտագործեցին մեր ընտրություններին միջամտելու համար։ Գագիկ Ծառուկյանը քաղաքական գործիչ չէ»,- գրել է Իոաննիսյանը:
Հիշեցնենք՝ հուլիսի 6-ի վաղ առավոտից խուզարկություններ էին իրականացվել ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի առանձնատանը, «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի կազմում ընդգրկված գրեթե բոլոր ընկերություններում, ինչպես նաև այդ կազմակերպությունների տնօրենների բնակարաններում։ Ավելի ուշ՝ առանձնատան խուզարկության ավարտից հետո, Ծառուկյանը ձերբակալվել, տեղափոխվել էր Քննչական կոմիտե։ Կոմիտեն պաշտոնական հաղորդագրությամբ տեղեկացրել էր, թե ինչի համար է մեղադրվում Գագիկ Ծառուկյանը։ Նրա հետ միաժամանակ ձերբակալվել է ևս մեկ անձ։

Преследование может быть политическим, если оно направлено против политического деятеля. Царукян — бизнесмен. Иоаннисян
Новости | 2026/07/08 02:02
Даниел Иоаннисян прокомментировал уголовное преследование Гагика Царукяна
Координатор НПО «Объединение информированных граждан» Даниел Иоаннисян сделал запись на своей странице в Facebook, касаясь уголовного преследования Гагика Царукяна, его ареста и связанных с этим спекуляций:
«Преследование может быть политическим, если оно направлено против политического деятеля. Гагик Царукян — бизнесмен, который всегда использовал политику для обслуживания своего бизнеса, и которого (в последние полгода) использовали для вмешательства в наши выборы. Гагик Царукян не является политическим деятелем», — написал Иоаннисян:
Напомним, что 6 июля рано утром были проведены обыски в доме лидера Блокa «Процветающая Армения» Гагика Царукяна, а также почти во всех компаниях, входящих в состав концерна «Мульти Групп», и в квартирах директоров этих организаций. Позже, после завершения обыска в доме, Царукян был арестован и доставлен в Следственный комитет. Комитет официально сообщил, в чем обвиняется Гагик Царукян. Одновременно с ним был арестован еще один человек.