ԵՐԵՎԱՆ, 6 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի տնտեսական նախարար Գևորգ Պապոյանը մասնակցել է ԵԱՏՄ արդյունաբերական քաղաքականության խորհրդի ութերորդ նիստին Եկատերինբուրգում, որտեղ հուլիսի 6-9-ը անցկացվում է միջազգային արդյունաբերական ցուցահանդես «Ինnoprom»:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական նախարարության մամուլի ծառայությունը, իր ելույթում Պապոյանը նշել է, որ խորհրդի նիստի անցկացումը ստեղծում է բարենպաստ հնարավորություն արդյունաբերական համագործակցության հեռանկարների և ԵԱՏՄ շրջանակներում համատեղ նախագծերի իրականացման քննարկման համար:
Պապոյանը ընդգծել է, որ ընթացիկ նիստը կարևոր ներդրում է եվրասիական արդյունաբերական ինտեգրացիայի խորացման գործում և կնպաստի բոլոր անդամ պետությունների շահերին համապատասխանող գործնական լուծումների մշակմանը:

YEREVAN, July 6. /ARKA/. Armenian Economy Minister Gevorg Papoyan participated in the eighth meeting of the EAEU Industrial Policy Council in Yekaterinburg, where the international industrial exhibition "Innoprom" is taking place from July 6-9.
According to the press service of the Armenian Ministry of Economy, in his speech, Papoyan noted that holding the EAEU Council meeting creates a favorable opportunity for a substantive discussion on the prospects of industrial cooperation and the implementation of joint projects within the EAEU.
Papoyan emphasized that the current meeting will make an important contribution to further deepening Eurasian industrial integration and will help develop practical solutions that meet the interests of all member states of the Union.