ԵՐԵՎԱՆ, 6 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Հայաստանի տնտեսական նախարար Գևորգ Պապոյանը մասնակցել է ԵԱՏՄ արդյունաբերական քաղաքականության խորհրդի ութերորդ նիստին Եկատերինբուրգում, որտեղ հուլիսի 6-9-ը անցկացվում է միջազգային արդյունաբերական ցուցահանդես «Ինnoprom»:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական նախարարության մամուլի ծառայությունը, իր ելույթում Պապոյանը նշել է, որ խորհրդի նիստի անցկացումը ստեղծում է բարենպաստ հնարավորություն արդյունաբերական համագործակցության հեռանկարների և ԵԱՏՄ շրջանակներում համատեղ նախագծերի իրականացման քննարկման համար:
Պապոյանը ընդգծել է, որ ընթացիկ նիստը կարևոր ներդրում է եվրասիական արդյունաբերական ինտեգրացիայի խորացման գործում և կնպաստի բոլոր անդամ պետությունների շահերին համապատասխանող գործնական լուծումների մշակմանը:

Министр экономики Армении заявил о важности обсуждения перспектив промышленного сотрудничества в рамках ЕАЭС
Новости | 2026/07/06 15:51
Геворг Папоян принял участие в заседании Совета по промышленной политике ЕАЭС
ЕРЕВАН, 6 июля. /АРКА/. Министр экономики Армении Геворг Папоян принял участие в восьмом заседании Совета по промышленной политике ЕАЭС в Екатеринбурге, где 6-9 июля проходит международная промышленная выставка «Иннопром».
Как сообщает пресс-служба Минэкономики Армении, в своем выступлении Папоян отметил, что проведение заседания Совета EАЭС создает благоприятную возможность для предметного обсуждения перспектив промышленного сотрудничества и реализации совместных проектов в рамках ЕАЭС.
Папоян подчеркнул, что текущее заседание внесет важный вклад в дальнейшее углубление евразийской промышленной интеграции и будет способствовать выработке практических решений, соответствующих интересам всех государств-членов Союза.