Հայաստանի տեխնոլոգիական համալսարանի շրջանավարտների հանդիսավոր երեկո
ԵՐԵՎԱՆ, 7 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. 93-րդ սերնդի շրջանավարտների հանդիսավոր երեկոն տեղի ունեցավ Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում (ՆՊՀ), որի աջակցությամբ հանդես եկավ Յունիբանկը, հանդիսանալով բարեգործներից մեկը: Հանդիսության հատուկ հյուրն էր հայտնի արտիստ Սոսո Պավելաշվիլին:
Շրջանավարտներին շնորհավորելով, ՆՊՀ ռեկտոր Գոր Վարդանյանը նշեց, որ հենց այսօր շրջանավարտներին է պատկանում գրել 93-րդ սերնդի պատմությունը, ամրապնդելով իրենց մասնագիտական կարողություններով, արժեքներով և ձեռքբերումներով համալսարանի շրջանավարտների մեծ համայնքը: Նրա խոսքով, համալսարանը նրանց դիտարկում է ոչ միայն որպես շրջանավարտներ, այլ նաև որպես ապագա գործընկերներ, որոնց հետ շարունակելու է քննարկել համալսարանի զարգացման, ինչպես նաև Հայաստանի տեխնոլոգիական և գիտական-կրթական առաջընթացի հարցերը:
Ռեկտորը շնորհակալություն հայտնեց համալսարանի բարեգործներին և գործընկերներին կրթական նախաձեռնությունների, ուսանողների և պրոֆեսորադասախոսական կազմի մշտական աջակցության համար:
Յունիբանկի վարչության նախագահ, ՆՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Մեսրոպ Ակոպյանը նշեց, որ բանկը, հանդիսանալով համալսարանի բարեգործներից մեկը, շարունակելու է երկարաժամկետ և արդյունավետ համագործակցությունը Պոլիտեխնիկական համալսարանի հետ, աջակցելով նրա զարգացման, կրթական նախաձեռնություններին և երիտասարդ մասնագետների մասնագիտական ձևավորմանը:
«Յունիբանկը մեծ կարևորություն է տալիս կրթության և բիզնեսի միջև համագործակցության զարգացմանը, աջակցելով նախագծերին, որոնք նպաստում են գիտելիքների տնտեսության ձևավորմանը, մրցունակ մասնագետների պատրաստմանը և երկրի տեխնոլոգիական ներուժի ամրապնդմանը», - ընդգծեց Ակոպյանը:
Յունիբանկի և ՆՊՀ միջև համագործակցության հուշագիր ստորագրվել է 2021 թվականին: Դոկումենտը ուղղված է կրթական ծրագրերի կատարելագործմանը և դրանց գործնական կիրառմանը բիզնես միջավայրում: Համագործակցության շրջանակներում Յունիբանկի աջակցությամբ Պոլիտեխնիկական համալսարանում ստեղծվել և հաջողությամբ գործում է «Դիտարկման բանկային գործ» լաբորատորիան, որտեղ իրականացվում են ժամանակակից կրթական ծրագրեր, որոնք ուղղված են բանկային ոլորտի բարձրակարգ մասնագետների պատրաստմանը:

YEREVAN, July 7. /ARKA/. The graduation evening for the 93rd generation of graduates of the National Polytechnic University of Armenia (NPUA) took place with the support of Unibank, which is one of the benefactors. The special guest of the festive event was the famous artist Soso Pavliashvili.
Congratulating the graduates, NPUA rector Gor Vardanyan noted that it is today's graduates who will write the history of the 93rd generation of the Polytechnic University, strengthening the large community of its alumni with their professionalism, values, and achievements. According to him, the university views them not only as graduates but also as future partners with whom it will continue to discuss issues of university development and the technological and scientific-educational progress of Armenia.
The rector expressed gratitude to the benefactors and partners of the university for their constant support of educational initiatives, students, and the faculty.
The chairman of the board of Unibank, a member of the NPUA Board of Trustees, Mesrop Akopyan, noted that the bank, as one of the benefactors of the university, will continue its long-term and effective cooperation with the Polytechnic University, supporting its development, educational initiatives, and the professional formation of young specialists.
“Unibank places great importance on developing cooperation between education and business, supporting projects that contribute to the formation of a knowledge economy, the preparation of competitive specialists, and the strengthening of the technological potential of the country,” emphasized Akopyan.
A memorandum of cooperation between Unibank and NPUA was signed in 2021. The document aims to improve educational programs and their practical application in the business environment. As part of the cooperation, with the support of Unibank, a laboratory for “Digital Banking” has been created and is successfully functioning at the Polytechnic University, where modern educational programs aimed at training highly qualified specialists for the banking sector are implemented.