Հայաստանի և Կանադայի հարաբերություններում առկա զարգացումները
Հուլիսի 20-ին Կանադա աշխատանքային այցի շրջանակներում տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանի առցանց հանդիպումը ԵՄ-ում Կանադայի վարչապետի անձնական ներկայացուցիչ Ջոն Հանաֆորդի հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Եվրոպական միության հետ Հայաստանի և Կանադայի հարաբերություններում առկա զարգացումներին, ինչպես նաև համագործակցության հետագա ընդլայնման հնարավորություններին:
Կարևորվել է Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովին մասնակցության նպատակով Կանադայի վարչապետ Մարկ Քարնիի գլխավորած պատվիրակության կատարած այցը Հայաստան:

Развитие отношений Армении и Канады
20 июля в рамках рабочей поездки в Канаду состоялась онлайн-встреча заместителя министра иностранных дел Армении Вахан Костаняна с личным представителем премьер-министра Канады в ЕС Джоном Ханафорда.
В ходе встречи обсуждались текущие события в отношениях Армении и Канады с Европейским Союзом, а также возможности дальнейшего расширения сотрудничества.
Подчеркнута важность визита делегации во главе с премьер-министром Канады Марком Карни на 8-й саммит Европейского политического сообщества в Армению.