Հայաստանի և Կանադայի հարաբերություններում առկա զարգացումները
Հուլիսի 20-ին Կանադա աշխատանքային այցի շրջանակներում տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանի առցանց հանդիպումը ԵՄ-ում Կանադայի վարչապետի անձնական ներկայացուցիչ Ջոն Հանաֆորդի հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Եվրոպական միության հետ Հայաստանի և Կանադայի հարաբերություններում առկա զարգացումներին, ինչպես նաև համագործակցության հետագա ընդլայնման հնարավորություններին:
Կարևորվել է Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովին մասնակցության նպատակով Կանադայի վարչապետ Մարկ Քարնիի գլխավորած պատվիրակության կատարած այցը Հայաստան:

Developments in Armenia-Canada Relations
On July 20, during a working visit to Canada, an online meeting was held between Vahan Kostanyan, Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia, and John Hanaford, the personal representative of the Prime Minister of Canada to the EU.
During the meeting, developments in Armenia-Canada relations with the European Union were discussed, as well as opportunities for further expanding cooperation.
The importance of the visit of the delegation led by Canadian Prime Minister Mark Carney to Armenia for the 8th summit of the European Political Community was emphasized.