Գևորգ Պապոյանը հանդիպել է ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարարին
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը Ռուսաստանի Դաշնություն կատարած այցի շրջանակում հանդիպել է ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարար Անտոն Ալիխանովի հետ։ Այս մասին հաղորդում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի ծառայությունը։
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական հարաբերությունների ընթացիկ զարգացումները, արդյունաբերական կապերի ընդլայնման և ներդրումային ծրագրերի խթանման հարցերը։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ թեմաների շուրջ։
Վերահաստատվել է պատրաստակամությունը շարունակելու կառուցողական երկխոսությունը՝ երկկողմ առևտրատնտեսական կապերի և արդյունաբերական ոլորտում փոխգործակցության հետագա զարգացման նպատակով»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։

Геворг Папоян встретился с министром промышленности и торговли РФ
Министр экономики Армении Геворг Папоян встретился с министром промышленности и торговли РФ Антоном Алихановым в рамках своего визита в Российскую Федерацию. Об этом сообщает пресс-служба министерства экономики РА.
«В ходе встречи обсуждались текущие тенденции в торгово-экономических отношениях между двумя странами, вопросы расширения промышленного сотрудничества и стимулирования инвестиционных программ.
Стороны также обменялись мнениями по ряду других тем, представляющих взаимный интерес.
Подтверждена готовность продолжать конструктивный диалог с целью дальнейшего развития двусторонних торгово-экономических связей и сотрудничества в промышленной сфере», - говорится в сообщении.