Գևորգ Պապոյանը հանդիպել է ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարարին
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը Ռուսաստանի Դաշնություն կատարած այցի շրջանակում հանդիպել է ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարար Անտոն Ալիխանովի հետ։ Այս մասին հաղորդում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի ծառայությունը։
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական հարաբերությունների ընթացիկ զարգացումները, արդյունաբերական կապերի ընդլայնման և ներդրումային ծրագրերի խթանման հարցերը։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ թեմաների շուրջ։
Վերահաստատվել է պատրաստակամությունը շարունակելու կառուցողական երկխոսությունը՝ երկկողմ առևտրատնտեսական կապերի և արդյունաբերական ոլորտում փոխգործակցության հետագա զարգացման նպատակով»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։

The Minister of Economy of Armenia, Georgy Papoyan, met with the Minister of Industry and Trade of the Russian Federation, Anton Alikhanov, during his visit to Russia. This was reported by the press service of the Ministry of Economy of Armenia.
“During the meeting, the current developments in trade and economic relations between the two countries, issues of expanding industrial ties, and promoting investment programs were discussed.
The parties also exchanged views on several other topics of mutual interest.
The willingness to continue constructive dialogue aimed at further developing bilateral trade and economic relations and cooperation in the industrial sector was reaffirmed,” the statement said.