Գագիկ Ծառուկյանի խափանման միջոցի քննությունը կմեկնարկի ժամը 9-ին
Գագիկ Ծառուկյանի խափանման միջոցի քննությունը կմեկնարկի այսօր՝ ժամը 9-ին։ Ծառուկյանը, ով «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդն է, հայտարարել է, որ իրեն առաջադրված մեղադրանքները «լրիվ սարքած են» և «փուչիկ»։ Նա ընդգծել է, որ իր դեմ իրականացվող գործողությունները քաղաքական հետապնդման օրինակ են։
Քննչական կոմիտեի պաշտոնական հաղորդագրության համաձայն, Ծառուկյանը մեղադրվում է 2022-2024 թվականների ընթացքում առանձնապես խոշոր չափերով խարդախություն և փողերի լվացում կատարելու մեջ։ Նրա աջակցողները հավաքվել են դատարանի մոտ, որպեսզի աջակցեն նրան:

Начнется судебное разбирательство по делу Гагика Царукяна в 9:00
Судебное разбирательство по делу Гагика Царукяна начнется сегодня в 9:00. Царукян, который является лидером партии «Процветающая Армения», заявил, что предъявленные ему обвинения «полностью сфабрикованы» и «пузырь». Он подчеркнул, что действия против него являются примером политических преследований.
Согласно официальному сообщению Следственного комитета, Царукян обвиняется в совершении мошенничества в особо крупном размере и отмывании денег в период с 2022 по 2024 год. Его сторонники собрались у здания суда, чтобы поддержать его: