Հայաստանի «Ծաղկաձոր» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը ձերբակալվել է, իսկ նրա տունը օբյեկտ է դարձել իրավապահների կողմից իրականացվող օբյեկտների որոնման:
Ավելի վաղ նրա փաստաբան Երան Սարկիսյանը հայտնել էր, որ Ծառուկյանին տեղափոխում են Քննչական կոմիտե, որտեղ նրա նկատմամբ կքննարկվի կալանքի հարցը:
«Մեղադրանքները շատ տարօրինակ և անհեթեթ են՝ խարդախության մեջ օգնություն ցուցաբերելու և փողերի լվացման մեջ: Ծառուկյանը պետք է ճանաչվի որպես տուժող, սակայն նրան մեղադրանք են ներկայացրել»,- նշել է փաստաբանը:
Նա հավելել է, որ Իրանի քաղաքացիները, որոնք կապված են եղել Ծառուկյանի հետ, թույլ են տվել որոշ չարաշահումներ, ինչը հանգեցրել է քրեական գործերի հարուցմանը:

Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян был задержан, его дом стал объектом обысков правоохранительных органов.
Ранее его адвокат Ерем Саркисян сообщил, что Царукяна доставляют в Следственный комитет, где будет рассматриваться вопрос о его аресте.
«Обвинения очень странные и абсурдные: пособничество в мошенничестве и отмывании денег. Царукян должен быть признан пострадавшим, но ему предъявили обвинения», - отметил адвокат.
Он добавил, что некоторые граждане Ирана, связанные с Царукяном, допустили определенные злоупотребления, что привело к возбуждению уголовных дел.