Հայաստանի «Ծաղկաձոր» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը ձերբակալվել է, իսկ նրա տունը օբյեկտ է դարձել իրավապահների կողմից իրականացվող օբյեկտների որոնման:
Ավելի վաղ նրա փաստաբան Երան Սարկիսյանը հայտնել էր, որ Ծառուկյանին տեղափոխում են Քննչական կոմիտե, որտեղ նրա նկատմամբ կքննարկվի կալանքի հարցը:
«Մեղադրանքները շատ տարօրինակ և անհեթեթ են՝ խարդախության մեջ օգնություն ցուցաբերելու և փողերի լվացման մեջ: Ծառուկյանը պետք է ճանաչվի որպես տուժող, սակայն նրան մեղադրանք են ներկայացրել»,- նշել է փաստաբանը:
Նա հավելել է, որ Իրանի քաղաքացիները, որոնք կապված են եղել Ծառուկյանի հետ, թույլ են տվել որոշ չարաշահումներ, ինչը հանգեցրել է քրեական գործերի հարուցմանը:

Gagik Tsarukyan Arrested on Charges of Aiding Fraud
Gagik Tsarukyan, the leader of the 'Prosperous Armenia' party, has been arrested, and his home has become the subject of searches by law enforcement agencies.
Earlier, his lawyer, Erem Sargsyan, reported that Tsarukyan is being taken to the Investigative Committee, where a request for his arrest will be considered.
"The charges are very strange and absurd: aiding fraud and money laundering. Tsarukyan should be recognized as a victim, but he has been charged," the lawyer stated.
He added that some Iranian citizens connected to Tsarukyan committed certain abuses, leading to the initiation of criminal cases.