ՖԻՖԱ-ն ռեկորդային 15 մլրդ դոլար հասույթ կգրանցի ԱԱ-2026-ից
ՖԻՖԱ-ն կհայտարարի ԱԱ-2026-ից ստացված 15 մլրդ դոլար ռեկորդային հասույթի մասին, ինչը զգալիորեն գերազանցում է կանխատեսվող 11 մլրդ դոլար եկամուտը, գրում է The Guardian-ը։
Հիմնական աճն ապահովել են հյուրանոցային ծառայություններից ստացված եկամուտները և տոմսերի վերավաճառքը (երկրորդային շուկայում ՖԻՖԱ-ն ստանում է 15% գնորդից և 15% վաճառողից): Հավելյալ միջոցները, ամենայն հավանականությամբ, կուղղվեն ֆուտբոլային ասոցիացիաներին։
Նյու Ջերսիում կայանալիք Իսպանիա – Արգենտինա եզրափակիչի համար դեպի «գավաթների սրահ» տոմսերը վաճառվել են մեկ անձի համար 34 500 դոլարով։

ФИФА объявит о рекордном доходе в 15 миллиардов долларов от ЧМ-2026, что значительно превышает прогнозируемые 11 миллиардов долларов дохода, сообщает The Guardian.
Основной рост обеспечен доходами от гостиничных услуг и перепродажи билетов (на вторичном рынке ФИФА получает 15% от покупателя и 15% от продавца). Дополнительные средства, вероятно, будут направлены футбольным ассоциациям.
Билеты на финал Испания – Аргентина, который пройдет в Нью-Джерси, были проданы по цене 34 500 долларов за человека.