Երևանում խոշոր սուպերմարկետների ցանցերից մեկի հացթուխարանը ժամանակավորապես փակվել է հակահիգիենայի պատճառով
Լուրեր | 2026/07/06 18:35
Հացթուխարանի գործունեությունը դադարեցվել է հակահիգիենայի խախտումների պատճառով
Երևան, 6 հուլիսի։ Հացթուխարանի արտադրական գործունեությունը «ՆՆ հոլդինգ» ընկերության կողմից ժամանակավորապես դադարեցվել է հակահիգիենայի խախտումների պատճառով, հաղորդել է Հայաստանի սննդի անվտանգության տեսչական մարմինը։
Տեղեկությունների համաձայն, խախտումները հայտնաբերվել են «88» սուպերմարկետներից մեկի հացթուխարանում, որը գտնվում է Երևան, Շիրակի փողոց 1/68 հասցեում։
Տեսչական մարմինը նշել է, որ արտադրական տարածքներում պատերին եղել են պատուհասված սալիկներ, ինչը չի կանխել աղտոտումների կուտակումն ու մոլախոտերի առաջացումը։ Պատերի վրա եղել են նաև պատերի վրա պատռված շինանյութեր, ինչը ստեղծել է աղտոտումների կուտակում, մոլախոտերի առաջացում, ինչպես նաև պատերից մասնիկների ընկնելու վտանգ։ Բացի այդ, սննդի արտադրության հետ միաժամանակ տարածքներում իրականացվել են վերանորոգման աշխատանքներ։
Տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշմամբ, հացթուխարանի արտադրական գործունեությունը դադարեցվել է մինչև խախտումների վերացումը։

A Bakery of One of the Major Supermarket Chains in Yerevan Temporarily Closed Due to Unsanitary Conditions
News | 2026/07/06 18:35
The bakery's operations have been suspended due to violations of sanitary regulations.
YEREVAN, July 6. The production activities of the bakery of the company "NN Holding" have been temporarily suspended due to violations of sanitary regulations, reported the press service of the Food Safety Inspection Authority of Armenia.
According to the agency, violations were identified during an inspection at the bakery operating in one of the supermarkets of the "88" chain located at: Yerevan, Shirak Street 1/68.
The regulator noted that there were areas with fallen tiles on the walls of the production premises, which did not prevent the accumulation of dirt and the formation of mold. There were also areas with peeling plaster on the ceilings, creating a risk of dirt accumulation, mold formation, and the falling of particles from the ceiling. Additionally, renovation work was being carried out in the premises simultaneously with food production.
By the decision of the head of the Inspection Authority, the production activities of the bakery have been suspended until the identified violations are rectified.