Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարել է, որ քաղաքապետարանի հավելյալ եկամուտների հիմնական մասն ուղղվելու է ճանապարհաշինական ծրագրերի իրականացմանը։
Նրա խոսքով՝ առաջնահերթությունը տրվելու է նոր ճանապարհային հանգույցների կառուցմանը և ճանապարհների հիմնանորոգման աշխատանքներին։
«Հավելյալ եկամուտների ծախսման հիմնական ուղղությունները լինելու են ճանապարհաշինական աշխատանքները, մասնավորապես՝ նոր ճանապարհային հանգույցների շինարարությունը և ճանապարհների հիմնանորոգումը»,- գործակարգավարական նիստի ժամանակ ասել է Ավինյանը:
Քաղաքապետը նաև հայտնել է, որ քաղաքապետարանը նախատեսում է վերանայել ներքին ծախսերի արդյունավետությունը՝ ներգրավելով արտաքին մասնագետների։
«Կարծում եմ՝ արդեն անցել է որոշակի ժամանակ, որպեսզի անդրադառնանք և հասկանանք, թե օպտիմալացման ինչ հնարավորություններ ունենք։ Հավանաբար, այդ ծառայությունը կարտապատվիրակենք, որպեսզի կողքի աչքով վերլուծվեն մեր ներքին գործընթացները, պարզենք, թե որտեղ կան անհարկի մեծ ծախսեր, և անհրաժեշտության դեպքում իրականացնենք դրանց վերաբաշխումը»,- նշել է Ավինյանը:

Мэр Еревана Тигран Авинян заявил, что основная часть дополнительных доходов мэрии будет направлена на реализацию дорожных программ.
По его словам, приоритет будет отдан строительству новых дорожных узлов и капитальному ремонту дорог.
«Основные направления расходования дополнительных доходов будут дорожные работы, в частности, строительство новых дорожных узлов и капитальный ремонт дорог», - сказал Авинян на рабочем заседании.
Мэр также сообщил, что мэрия планирует пересмотреть эффективность внутренних расходов, привлекая внешних специалистов.
«Я думаю, что уже прошло определенное время, чтобы обратить внимание и понять, какие возможности оптимизации у нас есть. Вероятно, эту услугу мы аутсорсируем, чтобы внешние эксперты проанализировали наши внутренние процессы, выяснили, где есть ненужные большие расходы, и при необходимости провели перераспределение», - отметил Авинян.