Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարել է, որ քաղաքապետարանի հավելյալ եկամուտների հիմնական մասն ուղղվելու է ճանապարհաշինական ծրագրերի իրականացմանը։
Նրա խոսքով՝ առաջնահերթությունը տրվելու է նոր ճանապարհային հանգույցների կառուցմանը և ճանապարհների հիմնանորոգման աշխատանքներին։
«Հավելյալ եկամուտների ծախսման հիմնական ուղղությունները լինելու են ճանապարհաշինական աշխատանքները, մասնավորապես՝ նոր ճանապարհային հանգույցների շինարարությունը և ճանապարհների հիմնանորոգումը»,- գործակարգավարական նիստի ժամանակ ասել է Ավինյանը:
Քաղաքապետը նաև հայտնել է, որ քաղաքապետարանը նախատեսում է վերանայել ներքին ծախսերի արդյունավետությունը՝ ներգրավելով արտաքին մասնագետների։
«Կարծում եմ՝ արդեն անցել է որոշակի ժամանակ, որպեսզի անդրադառնանք և հասկանանք, թե օպտիմալացման ինչ հնարավորություններ ունենք։ Հավանաբար, այդ ծառայությունը կարտապատվիրակենք, որպեսզի կողքի աչքով վերլուծվեն մեր ներքին գործընթացները, պարզենք, թե որտեղ կան անհարկի մեծ ծախսեր, և անհրաժեշտության դեպքում իրականացնենք դրանց վերաբաշխումը»,- նշել է Ավինյանը:

Yerevan Mayor Tigran Avinyan announced that the majority of the municipality's additional revenues will be directed towards the implementation of road construction programs.
According to him, priority will be given to the construction of new road junctions and the renovation of existing roads.
“The main directions for spending additional revenues will be road construction works, particularly the construction of new road junctions and the renovation of roads,” Avinyan stated during a working meeting.
The mayor also mentioned that the municipality plans to review the efficiency of internal expenditures by involving external experts.
“I believe it is time to reflect and understand what optimization opportunities we have. Probably, we will outsource this service to have our internal processes analyzed from an external perspective, identify unnecessary large expenses, and redistribute them if necessary,” Avinyan noted.