ՀՀ կենտրոնական բանկից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ հուլիսի 21-ին բանկի կողմից սահմանված ՀՀ դրամի փոխարժեքները հետևյալն են. ԱՄՆ դոլարի (USD) փոխարժեքն աճել է 0.75 դրամով և կազմել 366.68 դրամ, իսկ ռուսական ռուբլու (RUR) փոխարժեքը նվազել է 0.0083 դրամով և կազմել 4.6568 դրամ:
Միևնույն ժամանակ, եվրոյի (EUR) փոխարժեքն աճել է 0.38 դրամով և կազմել 418.75 դրամ: Շվեյցարական ֆրանկի (CHF) փոխարժեքը նվազել է 0.36 դրամով և կազմել 452.64 դրամ, իսկ բրիտանական ֆունտի (GBP) փոխարժեքը նվազել է 0.9 դրամով և կազմել 492.01 դրամ:
Վրացական լարիի (GEL) փոխարժեքն աճել է 0.3 դրամով և կազմել 139.5 դրամ: Իրանական ռիալի (IRR) փոխարժեքն աճել է 0.00005 դրամով և կազմել 0.026668 դրամ՝ 100 ռիալի համար. Հնդկական ռուփիի (INR) փոխարժեքն աճել է 0.018 դրամով և կազմել 3.8095 դրամ:
ԱՄԷ դիրհամի (AED) փոխարժեքն աճել է 0.204 դրամով և կազմել 99.831 դրամ. Չինական յուանի (CNY) փոխարժեքն աճել է 0.13 դրամով և կազմել 54.195 դրամ. Ճապոնական յենի (JPY) փոխարժեքն աճել է 0.007 դրամով և կազմել 22.541 դրամ:
Հոնգ Կոնգի դոլարի (HKD) փոխարժեքն աճել է 0.09 դրամով և կազմել 46.761 դրամ. Ղազախական տենգեի (KZT) փոխարժեքն աճել է 0.058 դրամով և կազմել 7.8327 դրամ` 10 տենգեի համար. Ղրղզական սոմի (KGS) փոխարժեքն աճել է 0.0086 դրամով և կազմել 4.1932 դրամ. Բելառուսական ռուբլու (BYN) փոխարժեքն աճել է 0.35 դրամով և կազմել 126.8 դրամ:
Ինչ կայանում է թանկարժեք մետաղներին, ապա ոսկու (XAU) գինն աճել է 193 դրամով և կազմել 47,198.00 դրամ, իսկ Արծաթի (XAG) գինն աճել է 19.26 դրամով և կազմել 669.74 դրամ:

Доллар, евро и цена золота выросли
Центральный банк Армении сообщил «Бизнес 24», что на 21 июля установлены следующие курсы армянского драма: курс доллара США (USD) вырос на 0.75 драма и составил 366.68 драма, а курс российского рубля (RUR) снизился на 0.0083 драма и составил 4.6568 драма:
В то же время курс евро (EUR) вырос на 0.38 драма и составил 418.75 драма. Курс швейцарского франка (CHF) снизился на 0.36 драма и составил 452.64 драма, а курс британского фунта (GBP) снизился на 0.9 драма и составил 492.01 драма:
Курс грузинского лари (GEL) вырос на 0.3 драма и составил 139.5 драма. Курс иранского риала (IRR) вырос на 0.00005 драма и составил 0.026668 драма за 100 риалов. Курс индийской рупии (INR) вырос на 0.018 драма и составил 3.8095 драма:
Курс дирхама ОАЭ (AED) вырос на 0.204 драма и составил 99.831 драма. Курс китайского юаня (CNY) вырос на 0.13 драма и составил 54.195 драма. Курс японской иены (JPY) вырос на 0.007 драма и составил 22.541 драма:
Курс гонконгского доллара (HKD) вырос на 0.09 драма и составил 46.761 драма. Курс казахского тенге (KZT) вырос на 0.058 драма и составил 7.8327 драма за 10 тенге. Курс киргизского сома (KGS) вырос на 0.0086 драма и составил 4.1932 драма. Курс белорусского рубля (BYN) вырос на 0.35 драма и составил 126.8 драма:
Что касается драгоценных металлов, то цена золота (XAU) выросла на 193 драма и составила 47,198.00 драма, а цена серебра (XAG) выросла на 19.26 драма и составила 669.74 драма: