Դավիթ Իվանյանը նշանակվել է ՏԿԵ նախարարի տեղակալ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Դավիթ Իվանյանը նշանակվել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ։ Վարչապետի որոշումը հրապարակվել է e-gov.am կայքում։
Դավիթ Իվանյանը սովորել է Մեծ Բրիտանիայի Սասեքսի համալսարանում՝ ստանալով բակալավրի աստիճան բիզնեսի և կառավարման ուղղությամբ՝ ֆրանսերենի խորացված ուսուցմամբ: Նա սովորել է նաև Մեծ Բրիտանիայի Ուորիքի համալսարանի Ուորիք բիզնես դպրոցում՝ ստանալով միջազգային բիզնեսի մագիստրոսի աստիճան:
Այսպիսով, վարչապետ Փաշինյանը շարունակում է պաշտոնների նշանակել արտերկրի առաջատար բուհեր ավարտած պրոֆեսիոնալների, որոնք նրա կոչով դիմել են ընդգրկվելու ՀՀ կառավարության կադրային բանկում:
Դավիթ Իվանյանը ծնվել է 1994 թ. մարտի 10-ին, Մոսկվա քաղաքում: Նա աշխատել է տարբեր ընկերություններում, այդ թվում՝ «FM Logistic», «DSV Panalpina» և «Yandex Առաքում» ծառայությունում:

По решению премьер-министра Армении Никол Пашиняна Давид Иванян назначен заместителем министра территориального управления и инфраструктур. Решение премьер-министра опубликовано на сайте e-gov.am.
Давид Иванян учился в Университете Суссекса в Великобритании, получив степень бакалавра по бизнесу и управлению с углубленным изучением французского языка. Он также учился в Уорикском университете в Великобритании, получив степень магистра международного бизнеса.
Таким образом, премьер-министр Пашинян продолжает назначать на должности профессионалов, окончивших ведущие зарубежные университеты, которые по его призыву подали заявки на включение в кадровый банк правительства Армении.
Давид Иванян родился 10 марта 1994 года в Москве. Он работал в различных компаниях, включая «FM Logistic», «DSV Panalpina» и «Яндекс Доставка».