Դավիթ Իվանյանը նշանակվել է ՏԿԵ նախարարի տեղակալ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Դավիթ Իվանյանը նշանակվել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ։ Վարչապետի որոշումը հրապարակվել է e-gov.am կայքում։
Դավիթ Իվանյանը սովորել է Մեծ Բրիտանիայի Սասեքսի համալսարանում՝ ստանալով բակալավրի աստիճան բիզնեսի և կառավարման ուղղությամբ՝ ֆրանսերենի խորացված ուսուցմամբ: Նա սովորել է նաև Մեծ Բրիտանիայի Ուորիքի համալսարանի Ուորիք բիզնես դպրոցում՝ ստանալով միջազգային բիզնեսի մագիստրոսի աստիճան:
Այսպիսով, վարչապետ Փաշինյանը շարունակում է պաշտոնների նշանակել արտերկրի առաջատար բուհեր ավարտած պրոֆեսիոնալների, որոնք նրա կոչով դիմել են ընդգրկվելու ՀՀ կառավարության կադրային բանկում:
Դավիթ Իվանյանը ծնվել է 1994 թ. մարտի 10-ին, Մոսկվա քաղաքում: Նա աշխատել է տարբեր ընկերություններում, այդ թվում՝ «FM Logistic», «DSV Panalpina» և «Yandex Առաքում» ծառայությունում:

By the decision of the Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, David Ivanian has been appointed as the Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure. The Prime Minister's decision was published on the e-gov.am website.
David Ivanian studied at the University of Sussex in the UK, obtaining a bachelor's degree in business and management with a focus on French language. He also studied at the Warwick Business School in the UK, earning a master's degree in international business.
Thus, Prime Minister Pashinyan continues to appoint professionals who graduated from leading foreign universities to positions, responding to his call to apply for inclusion in the government’s personnel bank.
David Ivanian was born on March 10, 1994, in Moscow. He has worked in various companies, including FM Logistic, DSV Panalpina, and Yandex Delivery.