Դավիդբեկի խաղերում նոր ֆինանսական հմտություններ՝ Իդրամ և ԻԴԲանկ
Իդրամի և ԻԴԲանկի կողմից կազմակերպված ֆինանսական և թվային գիտելիքների դասընթացները հաջորդ կանգառը կատարեցին Սյունիքի մարզում։ Դավիդբեկի խաղերի հիմնադրամի, Իդրամի և ԻԴԲանկի համագործակցության շնորհիվ, տարեկան pan-հայկական մրցույթ-փառատոնը այս անգամ նոր չափում ստացավ։ Օրվա մարտահրավերներն ու փորձությունները հաղթահարելու կողքին, մասնակիցները հնարավորություն ունեցան ուսումնասիրելու ֆինանսական աշխարհը և սովորելու, թե ինչպես պաշտպանվել ֆինանսական խարդախություններից։
«Դավիդբեկի խաղեր» հիմնադրամը ապրիլին «Մի դրամի ուժ» նախաձեռնության շահառու էր։ Հավաքված 5,293,423 ՀՀ դրամը հնարավորություն տվեց հիմնադրամին ընդլայնել իր գործունեությունը, ներգրավելով ավելի մեծ թվով պատանիների տարեկան pan-հայկական մրցույթ-փառատոնի շրջանակներում, որը տեղի ունեցավ Սյունիքում։
ԻԴԲանկի «Կապան» մասնաճյուղի ղեկավար Վլադիմիր Ստեփանյանի համաձայն, համագործակցությունը նպաստում է պատանիների թիմային հմտությունների զարգացմանը և նրանց ակտիվ ներգրավմանը համայնքային կյանքում։
«ԻԴԲանկն ու Իդրամը միշտ առաջնահերթություն են տվել ֆինանսական և թվային գիտելիքների զարգացմանը տեղական համայնքներում ապրող երիտասարդների շրջանում։ Մեր նպատակն է կրթել երիտասարդներին վաղ տարիքից՝ լավ տեղեկացված հասարակություն ձևավորելու համար»,- նշեց Վլադիմիր Ստեփանյանը։
«Դավիդբեկի խաղերի» մրցույթ-փառատոնի գործադիր մարմնի ղեկավար Էդուարդ Աթանեսյանը բարձր գնահատեց Իդրամի և ԻԴԲանկի հետ համագործակցությունը՝ ընդգծելով ձեռք բերված գիտելիքների կարևորությունը ապագա որոշումների ընդունման համար։
«Թվային և ֆինանսական գործիքները մեծ նշանակություն ունեն ժամանակակից աշխարհում։ Ֆինանսական գիտելիքների դասընթացների ինտեգրմամբ մեր առօրյա գործունեության մեջ, մենք նպատակ ունենք երեխաներին տրամադրել բավարար գիտելիքներ՝ այս գործիքները արդյունավետ օգտագործելու համար»,- ասաց Էդուարդ Աթանեսյանը։
ԻԴԲանկի ապրանքանիշի աջակցման մասնագետ Մովսես Բաբայանը նշեց, որ ֆինանսական գիտելիքները պետք է հասանելի լինեն բոլորին, ամենուր։
«Իդրամի և ԻԴԲանկի առաքելությունը ապագա սերնդին կրթելն է, որը գերազանցում է դասընթացների շրջանակները։ Սա է պատճառը, որ ստեղծվել է Իդրամ Ջունիոր հավելվածը, որը նաև ներառում է Ջունիուս ֆինանսական մրցույթը։ Սա շատ օգտակար և անփոխարինելի գործիք է թե ծնողների համար, որպեսզի հետևեն իրենց երեխաների ֆինանսական գործունեությանը, և թե երեխաների համար՝ սովորելու համար հետաքրքիր ձևաչափով և ֆինանսական աշխարհում տեղեկացված որոշումներ ընդունելու համար»,- նշեց Մովսես Բաբայանը։

Новые финансовые навыки на играх Давидбек: Идрам и ИДБанк
Финансовые и цифровые курсы, организованные Идрамом и ИДБанком, сделали свою следующую остановку в Сюникской области. Благодаря партнерству между Фондом игр Давидбек, Идрамом и ИДБанком, ежегодный панармянский конкурс-фестиваль в этот раз получил новое измерение. Наряду с преодолением повседневных вызовов и испытаний, участники получили возможность исследовать финансовый мир и узнать, как защитить себя от финансового мошенничества.
Фонд «Игры Давидбек» стал бенефициаром инициативы «Сила одного драма» в апреле. Накопленные 5,293,423 AMD позволили фонду расширить свои масштабы, вовлекая большее количество подростков в рамках ежегодного панармянского конкурс-фестиваля, проходящего в Сюнике.
По словам Владимира Степаняна, управляющего филиалом ИДБанка в Капане, партнерство способствует развитию командных навыков среди подростков и их активному участию в общественной жизни.
«ИДБанк и Идрам всегда придавали приоритет развитию финансовой и цифровой грамотности среди молодежи, проживающей в местных сообществах. Наша цель — обучить молодежь с раннего возраста, чтобы сформировать хорошо информированное общество», — отметил Владимир Степанян.
Эдуард Атанесян, глава Исполнительного органа конкурса-фестиваля «Игры Давидбек», высоко оценил сотрудничество с Идрамом и ИДБанком, подчеркнув важность полученных знаний для будущего принятия решений.
«Цифровые и финансовые инструменты имеют большое значение в современном мире. Интегрируя курсы финансовой грамотности в нашу повседневную деятельность, мы стремимся предоставить детям достаточные знания для эффективного использования этих инструментов», — сказал Эдуард Атанесян.
Мовсес Бабаян, специалист по поддержке бренда в ИДБанке и координатор проекта по продвижению бренда в Идраме, заявил, что знания финансовой грамотности должны быть доступны всем, везде.
«Миссия Идрама и ИДБанка по обучению будущего поколения выходит за рамки учебных курсов. Именно поэтому было создано приложение Идрам Джуниор, которое также включает финансовый турнир Джуниус. Это очень полезный и незаменимый инструмент как для родителей, чтобы следить за финансовой деятельностью своих детей, так и для детей, чтобы учиться в увлекательном формате и принимать обоснованные решения в финансовом мире», — отметил Мовсес Бабаян.