Դատարանը որոշում կայացրեց Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ կալանքի մասին
Հայաստանի «Ծաղկաձոր» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի տանը իրականացված օբյեկտային որոնումները, որոնք տևել են մոտ 13 ժամ, կարող են գրանցվել Գինեսի ռեկորդների գրքում, հայտարարել է կուսակցության մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը:
Նա նշել է, որ իշխանությունների գործողությունները, որոնք ուղղված են Ծառուկյանի դեմ, վնասում են Հայաստանի տնտեսությանը, քանի որ նրա բիզնեսը վճարում է մեծ հարկեր:
Տոնոյանը նաև ընդգծել է, որ Ծառուկյանի նկատմամբ առաջադրված մեղադրանքները անհիմն են:
«Մենք ստանում ենք բազմաթիվ զանգեր, որոնք կապված են այն բանի հետ, որ բազմաթիվ ընկերությունների դռները փակ են, և մարդիկ ստիպված են արձակուրդ գնալ»,- նշել է նա:
Ծառուկյանը մեղադրվում է ֆինանսական հանցագործությունների մեջ, իսկ նրա կենդանիները, որոնք առգրավվել են, տեղափոխվել են Երևանի կենդանաբանական այգի:

Суд принял решение по делу Гагика Царукяна
Лидер партии "Процветающая Армения" Гагик Царукян стал объектом обысков, которые длились около 13 часов. Пресс-секретарь партии Ивета Тоноян заявила, что эти обыски могут быть зарегистрированы в Книге рекордов Гиннеса как одни из самых длительных следственных мероприятий.
Она отметила, что действия властей против Царукяна наносят ущерб армянской экономике, так как его бизнес выплачивает многомиллионные налоги.
Тоноян также подчеркнула, что обвинения против Царукяна абсурдны и беспочвенные.
«Мы получаем множество звонков о том, что двери многих компаний закрыты, и люди вынуждены уходить в отпуск», - добавила она.
Царукян обвиняется в финансовых преступлениях, а его конфискованные животные были перемещены в зоопарк Еревана.