Դատարանը որոշում կայացրեց Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ կալանքի մասին
Հայաստանի «Ծաղկաձոր» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի տանը իրականացված օբյեկտային որոնումները, որոնք տևել են մոտ 13 ժամ, կարող են գրանցվել Գինեսի ռեկորդների գրքում, հայտարարել է կուսակցության մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը:
Նա նշել է, որ իշխանությունների գործողությունները, որոնք ուղղված են Ծառուկյանի դեմ, վնասում են Հայաստանի տնտեսությանը, քանի որ նրա բիզնեսը վճարում է մեծ հարկեր:
Տոնոյանը նաև ընդգծել է, որ Ծառուկյանի նկատմամբ առաջադրված մեղադրանքները անհիմն են:
«Մենք ստանում ենք բազմաթիվ զանգեր, որոնք կապված են այն բանի հետ, որ բազմաթիվ ընկերությունների դռները փակ են, և մարդիկ ստիպված են արձակուրդ գնալ»,- նշել է նա:
Ծառուկյանը մեղադրվում է ֆինանսական հանցագործությունների մեջ, իսկ նրա կենդանիները, որոնք առգրավվել են, տեղափոխվել են Երևանի կենդանաբանական այգի:

The leader of the "Prosperous Armenia" party, Gagik Tsarukyan, was subjected to searches that lasted about 13 hours. The party's press secretary, Iveta Tonoyan, stated that these searches could be registered in the Guinness Book of Records as one of the longest investigative actions.
She noted that the authorities' actions against Tsarukyan are damaging the Armenian economy, as his business pays millions in taxes.
Tonoyan also emphasized that the accusations against Tsarukyan are absurd and unfounded.
"We are receiving numerous calls about the doors of many companies being closed, and people are forced to go on leave," she added.
Tsarukyan is accused of financial crimes, and his confiscated animals have been moved to the Yerevan zoo.