Binance-ի հիմնադիր Չանգպենգ Զաոն (CZ), ով հայտնի է որպես CZ, վերջերս հարցազրույց է տվել CoinDesk-ին, որտեղ խոսել է կրիպտո փոխանակման, ԱՄՆ-ում կրիպտոյի զարգացման և իր ազատազրկումից հետո գործունեության մասին:
Չնայած որ CZ-ն այլևս չի ղեկավարում աշխարհի ամենամեծ կրիպտո փոխանակումը, նա շարունակում է մնալ արդյունաբերության ազդեցիկ դեմքերից մեկը: Նա դեռևս մեծամասնական բաժնետեր է ինչպես Binance-ում, այնպես էլ Binance.US-ում:
Հարցազրույցի ընթացքում CZ-ն նշել է, որ 2026 թվականի կրիպտո շուկայի անկման պատճառները բազմազան են, ներառյալ ներդրողների տեղափոխումը AI-ին, աշխարհաքաղաքական իրադարձությունները և սովորական չորսամյա շուկայի ցիկլը:
Նա նաև խոսել է Binance.US-ի նպատակների մասին, նշելով, որ ցանկանում է, որպեսզի այն օգտագործի Binance Global-ի լիկվիդությունը՝ ամերիկյան շուկայի ուժեղացման համար:
Չնայած որ նա ցանկանում է պարզել իր և Binance-ի մասին գոյություն ունեցող «թյուրիմացությունները», CZ-ն նշել է, որ իր մեղադրանքը Բանկային գաղտնիության օրենքի խախտման համար չի վնասել իր հեղինակությանը:

Основатель Binance Чанпэнг Чжао (CZ), более известный как CZ, недавно дал интервью CoinDesk, в котором рассказал о криптобирже, о развитии криптовалют в США и о своей деятельности после выхода из тюрьмы.
Хотя CZ больше не управляет крупнейшей в мире криптобиржей, он по-прежнему остается влиятельной фигурой в отрасли. Он по-прежнему является основным акционером как Binance, так и Binance.US.
В ходе интервью CZ отметил, что на падение крипторынка в 2026 году повлияли различные факторы, включая перемещение инвесторов в AI, геополитические события и обычный четырехлетний рыночный цикл.
Он также обсудил цели Binance.US, отметив, что хочет, чтобы платформа использовала ликвидность Binance Global для укрепления американского рынка.
Хотя он хочет прояснить существующие «недоразумения» о себе и Binance, CZ заявил, что его признание в нарушении Закона о банковской тайне не повредило его репутации.