Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ միջնորդության քննությունն ավարտվել է։ Դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ որոշում կայացնելու համար։
Հիշեցնենք՝ հուլիսի 6-ի վաղ առավոտից խուզարկություններ էին իրականացվել ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի առանձնատանը, «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի կազմում ընդգրկված գրեթե բոլոր ընկերություններում, ինչպես նաև այդ կազմակերպությունների տնօրենների բնակարաններում։
Ավելի ուշ՝ առանձնատան խուզարկության ավարտից հետո, Ծառուկյանը ձերբակալվել, տեղափոխվել էր Քննչական կոմիտե։
Կոմիտեն պաշտոնական հաղորդագրությամբ տեղեկացրել էր, թե ինչի համար է մեղադրվում Գագիկ Ծառուկյանը։ Նրա հետ միաժամանակ ձերբակալվել է ևս մեկ անձ։

The hearing on the request for the application of detention as a preventive measure for Gagik Tsarukyan has concluded. The court has gone into deliberation to make a decision.
Recall that on the morning of July 6, searches were conducted at the residence of Gagik Tsarukyan, the leader of the Prosperous Armenia Party, as well as in almost all companies included in the Multi Group concern and in the apartments of the directors of these organizations.
Later, after the search at his residence was completed, Tsarukyan was arrested and transferred to the Investigative Committee.
The Committee officially reported on the charges against Gagik Tsarukyan. Another person was also arrested simultaneously with him.