Բլինքենը գովում է Հայաստանը և Ադրբեջանը՝ արժանապատիվ խաղաղության հասնելու առաջընթացի համար
PanARMENIAN.Net - ԱՄՆ պետքարտուղար Անթոնի Բլինքենը գովել է Հայաստանը և Ադրբեջանը՝ «տևական և արժանապատիվ խաղաղության» հասնելու ուղղությամբ կատարած առաջընթացի համար:
Բլինքենը սեպտեմբերի 26-ին Նյու Յորքում, Միավորված ազգերի կազմակերպության գլխավոր ասամբլեայի բարձր մակարդակի շաբաթվա ընթացքում, եռակողմ հանդիպում է անցկացրել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեհուն Բայրամովի հետ:
Պետքարտուղարն ընդգծել է, որ խաղաղության համաձայնագիրը կբերի տարածաշրջանում ավելի մեծ կայունություն և繁荣:

PanARMENIAN.Net - Государственный секретарь США Энтони Блинкен похвалил Армению и Азербайджан за прогресс, достигнутый в направлении «долговременного и достойного мира».
Блинкен провел трёхстороннюю встречу с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном и министром иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамовым в Нью-Йорке во время Высокого уровня Генеральной Ассамблеи ООН 26 сентября.
Государственный секретарь подчеркнул, что мирное соглашение принесет большую стабильность и процветание в регион: