Bitmine Immersion (BMNR), էթերի (ETH) ամենամեծ գանձատունը, անցյալ շաբաթ ավելացրել է 42,197 էթեր, որի արժեքը կազմում է մոտ 74 միլիոն դոլար: Bitmine-ի նախագահ Թոմաս Լին նշել է, որ ԱՄՆ-ի կրիպտո օրենսդրության բարելավված հեռանկարները նպաստել են էթերի աճին:
Այս նոր գնումը, որը գնահատվում է մոտ 74 միլիոն դոլար՝ էթերի ներկայիս 1,750 դոլար գնի հիման վրա, բարձրացրել է ընկերության ընդհանուր պահուստները 5.74 միլիոն ETH-ի, որի ընդհանուր արժեքը կազմում է մոտ 10 միլիարդ դոլար: Այս պահուստը կազմում է էթերի շրջանառու մատակարարության 4.8%-ը, և ընկերությունը մոտենում է 5%-ի նպատակին:
Bitmine-ը նաև պահում է 206 բիթքոյն, 527 միլիոն դոլար կանխիկ և շուկայական արժեթղթեր, ինչպես նաև բաժնետոմսեր Beast Industries և Eightco Holdings ընկերություններում, ինչը ընդհանուր գումարը կազմում է 11.1 միլիարդ դոլար:
Bitmine-ի գնումները և Strategy-ի վաճառքները
Bitmine-ի շարունակական գնումները հակասում են Strategy (MSTR) ընկերության մոտեցմանը, որը վաճառել է մոտ 216 միլիոն դոլար արժողությամբ բիթքոյն՝ կանխիկ հավաքելու համար: Այս վաճառքը հազվադեպ դեպք է, երբ Strategy-ն կրճատում է իր բիթքոյնի պահուստները:
Լին նշել է, որ ներդրողների տրամադրությունները բարելավվել են Clarity Act-ի ընդունման վերաբերյալ, ինչը կարող է նպաստել կրիպտո շուկայի զարգացմանը:

Bitmine Immersion (BMNR), крупнейшая казна эфира (ETH), на прошлой неделе увеличила свои покупки, приобретя 42,197 эфира на сумму около 74 миллионов долларов. Председатель Bitmine Томас Ли отметил, что улучшенные перспективы законодательства США в области криптовалют способствовали росту эфира.
Эта последняя покупка, стоимость которой составляет примерно 74 миллиона долларов по текущей цене эфира в 1,750 долларов, увеличила общие запасы компании до 5.74 миллиона ETH, что составляет около 10 миллиардов долларов. Эти запасы составляют 4.8% от обращающегося предложения эфира, и компания приближается к цели в 5%.
Bitmine также владеет 206 биткойнами, 527 миллиона долларов наличными и рыночными ценными бумагами, а также долями в компаниях Beast Industries и Eightco Holdings, что в общей сложности составляет 11.1 миллиарда долларов.
Покупки Bitmine и продажи Strategy
Продолжение покупок Bitmine контрастирует с подходом Strategy (MSTR), которая продала биткойны на сумму около 216 миллионов долларов для сбора наличных. Эта продажа является редким случаем сокращения биткойн-запасов Strategy.
Ли отметил, что настроения инвесторов улучшились в отношении принятия Clarity Act, что может способствовать развитию крипто-рынка.