Affirm Holdings ընկերությունը պատրաստվում է աճել, քանի որ մի շարք գործոններ համընկնում են, ինչը այն դարձնում է ներդրողների պորտֆելների համար կարևոր հավելում, ըստ Բերնշտեյնի:
Ներդրումային ընկերությունը սկսել է գնահատել Affirm-ը գերազանց գնահատականով և 100 դոլար բաժնետոմսի գին է սահմանել, ինչը 34% աճ է ենթադրում:
«Affirm-ը, մեր կարծիքով, գտնվում է մի շարք գործոնների յուրահատուկ հատման կետում՝ ընդլայնվող ընդհանուր հասցեական շուկայի (TAM), կուտակվող ցանցային ազդեցությունների և մի շարք այլ հնարավորությունների շնորհիվ», - ասաց վերլուծաբան Հարշիտա Ռավատը:
Նա նշեց, որ Affirm-ի աճի ամենամեծ շարժիչներից մեկը կարող է լինել նրա հնարավորությունը ծառայել «մեծ» և «ընդհանրապես զարգացող» վճարիր հիմա, վճարիր հետո շուկային:
BNPL-ն կազմում է ԱՄՆ էլեկտրոնային առևտրի վաճառքների մոտ 5%-ը, ինչպես նաև ընդհանուր քարտային ծախսերի 1%-ը, ըստ Բերնշտեյնի:
Սակայն, այս վճարման մեթոդը պատրաստվում է ավելի մեծ տարածում գտնել ԱՄՆ-ում, հատկապես երբ էլեկտրոնային առևտրի հսկաներ, ինչպիսիք են Amazon-ը և Shopify-ն, օգտագործում են BNPL-ը՝ ավելի մեծ փոխարկման և պատվերի արժեքներ ապահովելու համար:
Բերնշտեյնի գնահատականը համընկնում է շուկայում առկա ընդհանուր կարծիքի հետ: 34 վերլուծաբաններից 25-ը գնահատել են Affirm-ի բաժնետոմսը որպես գնել կամ ուժեղ գնել:

Компания Affirm Holdings готова к росту, поскольку несколько факторов совпадают, что делает ее важным дополнением к портфелям инвесторов, согласно Bernstein:
Инвестиционная компания начала оценивать Affirm с рейтингом «выше рынка» и установила целевую цену акций в 100 долларов, что предполагает рост на 34%:
«Affirm, по нашему мнению, находится на уникальном пересечении нескольких факторов — расширяющегося общего адресного рынка (TAM), нарастающих сетевых эффектов и множества возможностей», — сказала аналитик Хашита Рават:
Она отметила, что одним из крупнейших факторов роста Affirm может стать возможность обслуживать «значительный» и «постоянно развивающийся» рынок «плати сейчас, плати позже»:
BNPL составляет около 5% от продаж электронной коммерции в США, а также 1% от общих расходов по картам, согласно Bernstein:
Тем не менее, этот метод оплаты готов получить большее распространение среди покупателей в США, особенно когда такие гиганты электронной коммерции, как Amazon и Shopify, используют BNPL для повышения конверсии и значений заказов:
Оценка Bernstein совпадает с общим мнением на рынке. Из 34 аналитиков, освещающих Affirm, 25 имеют рейтинг «покупать» или «сильно покупать»: