Արմենիայի ամենամեծ QR վճարային համակարգերը համագործակցելու են: ArcaQR – IdramNet
Արմենիայի երկու ամենամեծ QR վճարային համակարգերը՝ IdramNet և ArcaQR, միանում են՝ ապահովելու իրենց ցանցերի միջև ինտերօպերաբելություն։ Արդյունքում, Idram-ի օգտվողները կարող են արագ և հարմար վճարումներ կատարել, պարզապես սկանելով ArcaQR կոդերը Idram&IDBank հավելվածի միջոցով:
Idram-ի տնօրեն Արսեն Քդենյանը նշել է. «Idram-ն իր առաքելությունն է համարում հաճախորդների հնարավորությունների ընդլայնումը, թվային էկոհամակարգի զարգացումը և նորարարական լուծումների մատուցումը։ ArcaQR համակարգին միանալը կարևոր քայլ է կանխիկ վճարումները ավելի արագ, անվտանգ և մատչելի դարձնելու ուղղությամբ։ Մենք վստահ ենք, որ այս ինտեգրումը կբարելավի օգտվողների փորձը և կնպաստի QR վճարումների մշակույթի հետագա զարգացմանը»:
Հայկական քարտերի CJSC գործադիր տնօրեն Վարդան Խաչատրյանը նշել է, որ ArcaQR-ի գաղափարը QR վճարումները մատչելի դարձնելն է և հասարակության համար ամենահեշտ, արագ և հարմար վճարային փորձ ստեղծելը։
«IdramQR-ի հետ ինտերօպերաբելության միջոցով մենք այդ տեսլականը տեղափոխում ենք նոր մակարդակի՝ տարբեր վճարային միջավայրերը միացնելով մեկ անխափան փորձի մեջ։ Մենք վստահ ենք, որ նման գործընկերությունները օգնում են ձևավորել ժամանակակից թվային տնտեսությունը՝ ստեղծելով ավելի բաց, փոխկապակցված և արդյունավետ ֆինանսական էկոհամակարգ՝ ինչպես բիզնեսի, այնպես էլ սպառողների համար», - ասել է Վարդան Խաչատրյանը:

Две крупнейшие QR-платежные системы Армении, IdramNet и ArcaQR, объединяются для обеспечения интероперабельности между своими сетями. В результате пользователи Idram теперь смогут быстро и удобно осуществлять платежи, просто сканируя коды ArcaQR через приложение Idram&IDBank.
Директор Idram Арсен Кденян прокомментировал: «Idram нацелен на расширение возможностей для клиентов, развитие цифровой экосистемы и предоставление инновационных решений. Присоединение к системе ArcaQR является важным шагом к тому, чтобы сделать безналичные платежи быстрее, безопаснее и доступнее. Мы уверены, что эта интеграция улучшит пользовательский опыт и будет способствовать дальнейшему развитию культуры QR-платежей».
По словам Вардана Хачатряна, исполнительного директора Armenian Card CJSC, идея ArcaQR заключается в том, чтобы сделать QR-платежи доступными для всех и создать самый простой, быстрый и удобный платежный опыт для общества.
«Через интероперабельность с IdramQR мы выводим эту концепцию на новый уровень, объединяя различные платежные среды в единый, бесшовный опыт. Мы уверены, что такие партнерства помогают формировать современную цифровую экономику, создавая более открытое, взаимосвязанное и эффективное финансовое экосистему на благо как бизнеса, так и потребителей», - сказал Вардян Хачатрян.