Հակակոռուպցիոն դատարանի որոշմամբ, Գլխավոր դատախազության միջնորդության հիման վրա, «Արարատցեմենտ»-ը հանձնվել է ՀՀ կառավարմանը՝ ի դեմս էկոնոմիկայի նախարարության։ Այս մասին ֆեյսբուքյան գրառմամբ հայտնել է էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը՝ նշելով, որ հուլիսին, սահմանված կարգով, կնշանակվի «Արարատցեմենտի» կառավարիչը։
«Մինչ այդ ընկերության բոլոր աշխատակիցներին հորդորում եմ բարեխղճորեն և պատասխանատվությամբ կատարել իրենց աշխատանքը, որպեսզի հետագայում չառաջանան օրենքով սահմանված կարգով աշխատանքից ազատման կամ վարչական ու քրեական պատասխանատվության ենթարկման հիմքեր։
Իրենց գործի գիտակ, աշխատանքը բարեխիղճ ու պարտաճանաչ կատարող բոլոր աշխատակիցները կշարունակեն աշխատել»,- գրել է նա։

По решению антикоррупционного суда, на основании ходатайства Генеральной прокуратуры, «Араратцемент» передан в управление правительства Армении, а именно Министерству экономики. Об этом в своем посте в Facebook сообщил министр экономики Георгий Папоян, отметив, что в июле будет назначен управляющий «Араратцементом» в установленном порядке.
«До тех пор я призываю всех сотрудников компании добросовестно и ответственно выполнять свою работу, чтобы в дальнейшем не возникли основания для увольнения или административной и уголовной ответственности в соответствии с законом.
Все сотрудники, знающие свое дело и добросовестно выполняющие свою работу, продолжат работать», - написал он.