Անգլիայի նոր վարչապետը պատրաստվում է աջակցել Հյուսիսային ծովի նավթի և գազի նախագծերին
Անգլիայի նոր վարչապետ Անդի Բերնհեմը պատրաստվում է աջակցել Հյուսիսային ծովի նավթի և գազի նախագծերին, այդ թվում՝ Ռոզբենքի և Ջեքդոուի ծրագրերին:
Նախագծերը դեռ ենթակա են իրավական և կարգավորիչ գործընթացների, քանի որ նախկինում հաստատումները վերացվել են դատարանի կողմից:
Բերնհեմի թիմը խնդրել է պետական ծառայությանը պատրաստել ծրագրեր, որոնք թույլ կտան հաստատել Ջեքդոուի գազի և Ռոզբենքի նավթի ծրագրերը:
Նախագծերի աջակիցները պնդում են, որ դրանք կուժեղացնեն Անգլիայի էներգետիկ անվտանգությունը, կպահպանեն աշխատանքային տեղերը և կպահպանեն ներքին նավթի և գազի արտադրությունը:

New UK Prime Minister Set to Back North Sea Oil and Gas Projects
The new UK Prime Minister Andy Burnham is preparing to support oil and gas projects in the North Sea, including the Rosebank and Jackdaw projects:
The projects remain subject to legal and regulatory processes after previous approvals were overturned by the court:
Burnham's team has asked the civil service to draft plans to approve drilling projects at the Jackdaw gas field and Rosebank oil field:
Supporters argue that these developments would strengthen UK energy security, protect jobs, and sustain domestic oil and gas production: