Անգլիայի նոր վարչապետը պատրաստվում է աջակցել Հյուսիսային ծովի նավթի և գազի նախագծերին
Անգլիայի նոր վարչապետ Անդի Բերնհեմը պատրաստվում է աջակցել Հյուսիսային ծովի նավթի և գազի նախագծերին, այդ թվում՝ Ռոզբենքի և Ջեքդոուի ծրագրերին:
Նախագծերը դեռ ենթակա են իրավական և կարգավորիչ գործընթացների, քանի որ նախկինում հաստատումները վերացվել են դատարանի կողմից:
Բերնհեմի թիմը խնդրել է պետական ծառայությանը պատրաստել ծրագրեր, որոնք թույլ կտան հաստատել Ջեքդոուի գազի և Ռոզբենքի նավթի ծրագրերը:
Նախագծերի աջակիցները պնդում են, որ դրանք կուժեղացնեն Անգլիայի էներգետիկ անվտանգությունը, կպահպանեն աշխատանքային տեղերը և կպահպանեն ներքին նավթի և գազի արտադրությունը:

Новый премьер-министр Великобритании Энди Бернхэм готов поддержать проекты по добыче нефти и газа в Северном море, включая проекты Розбэнк и Джекдоу:
Проекты все еще подлежат юридическим и регуляторным процессам, поскольку ранее одобрения были отменены судом:
Команда Бернхэма попросила государственные службы подготовить планы по одобрению проектов газового поля Джекдоу и нефтяного поля Розбэнк:
Сторонники проектов утверждают, что они укрепят энергетическую безопасность Великобритании, сохранят рабочие места и поддержат внутреннее производство нефти и газа: